Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Statystycznie najlepsi

Statystycznie najlepsi

Przed ostatnim dniem rozgrywek turnieju eliminacyjnego w Rzeszowie do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Polacy znajdują się na czele czterech z siedmiu kategorii. Wśród najlepiej punktujących zawodników turnieju jest Mariusz Wlazły, a najlepiej w polu broni Krzysztof Ignaczak.

Przed ostatnim dniem rozgrywek turnieju eliminacyjnego w Rzeszowie do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Polacy znajdują się na czele czterech z siedmiu kategorii.

Wśród najlepiej punktujących zawodników turnieju jest Mariusz Wlazły. Na jego koncie zanotowano 33 punkty. 26 zdobytych z ataku, 2 blokiem i 5 serwisem. Na drugim miejscu jest… Estończyk Meresaar Argo z dorobkiem 25 oczek. Dopiero trzecią pozycję zajmuje Rosjanin Pavel Abramov. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Łukasz Kadziewicz (6. pozycja – 20 pkt.) oraz Piotr Gruszka (8. pozycja – 18 pkt).Wśród najskuteczniej punktujących zawodników turnieju całe podium przypada Rosjanom. Sergey Baranov (56,52%), Pavel Abramov (52,38%), Semen Poltavsky (52,17%). Tuż za nimi na z 50% skutecznością znalazł się ponownie Mariusz Wlazły.

W bloku na pierwszej pozycji znajduje się Evgeni Ivanov (BUL) z średnią 1,71 pkt na set. Na drugim miejscu Rosjanin Alexei Kazakov ze średnią 1,67. Na 3. pozycji Łukasz Kadziewicz (1.13). Z taką samą średnią 0,63 pkt. na set na 5. miejscu Piotrek Gruszka a na 6. Arkadiusz Gołaś.

Najlepszym serwującym jest Semen Poltavsky (RUS), natomiast tuż za nim, statystycznie dysponujący trudniejszą zagrywką Mariusz Wlazły. Na 3. pozycji Matey Kaziyski (BUL). Na 10. miejscu znalazł się jeszcze Michał Winiarski.

Najlepiej broniącym zawodnikiem w polu jest Krzysztof Ignaczak skutecznych 1,5 obron na set. Na drugim miejscu z średnią 0,67 (!) Alexey Verbov (RUS). Na 3. miejcu Plamen Konstantinov (BUL). W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków. Czwarty jest Michał Winiarski, a piąty Mariusz Wlazły!

W przyjęciu zagrywki znowu dominuje Krzysztof Ignaczak – 57,58%. Drugi Teodor Salparov (BUL) ma już tylko 35,48% skutecznego przyjęcia na swoim koncie. Pavel Abramow na trzecim miejscu notuje 28,57%.

Najlepiej rozgrywającym jest Paweł Zagumny. 2. – Konstantin Ushakov (RUS), 3. – Andrey Zhekov (BUL).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved