Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Niemiecki finał w portugalskim Espinho

Niemiecki finał w portugalskim Espinho

Sensacyjnie zakończył się kolejny turniej z cylku SWATCH-FIVB World Championships mężczyzn w portugalskim Espinho. Zwycięzcami zostali brązowi medaliści berlińskich mistrzostw świata – niemiecka para Julius Brink i Kjell Schneider. Jest to ich pierwsze zwycięstwo w zawodach Word Tour w karierze.

Sensacyjnie zakończył się kolejny turniej z cylku SWATCH-FIVB World Championships mężczyzn w portugalskim Espinho. Zwycięzcami zostali brązowi medaliści berlińskich mistrzostw świata – niemiecka para Julius Brink i Kjell Schneider. Jest to ich pierwsze zwycięstwo w zawodach Word Tour w karierze. W finale pokonali swoich rodaków – Markusa Dieckmanna i Jonasa Reckermanna 2:1. Słynni Brazylijczycy Ricardo Santos i Emanuel Rego zajęli dalsze miejsce.

– Jakie wspaniałe uczucie. To cudowniejsze niż brązowy medal w Mistrzostwach Świata – powiedział po finałowym meczu Schneider, który ze swym partnerem Brinkiem, przed tym sezonem nigdy nie był wyżej w zawodach Word Tour niż na siódmym miejscu. – Mieliśmy szansę wygrać pierwszego seta, ale zaprzepaściliśmy ją. Kluczem do naszego zwycięstwa w meczu, było ciągłe wywieranie presji na rywalach – gra bez chwili wytchnienia. To poskutkowało. To wspaniały dzień dla niemieckiej siatkówki plażowej – dodaje Schneider.Zwycięzcy otrzymali czek na 32 000 dolarów oraz poprawili swoją dotychczasową pozycję w SWATCH-FIVB World Tour, awansując na czwarte miejsce. Ze swoją punktacją rankingową 2,032, aktualnie są zaraz za trzema brazylijskimi parami: Marcio Araujo/Fabio Magalhaes (2,624), Emanuel/Ricardo (2,400) oraz Benjamin Insfran/Harley Marques (2,224).

Marcio Araujo i Fabio Luiz, którzy przegrali w sobotnim półfinale 2:1 z parą Markus Dieckmann/Jonas Reckermann, zdobyli w Portugalii brązowy medal, wygrywając w 49 minut z amerykańską parą Todd Rogers/Sean Scott.

Wyniki turnieju w Espinho:

– finał:

Dieckmann M./Reckermann GER [4] – Brink/Schneider K. GER [7]

1:2 (27:25, 19:21, 12:15)

– mecz o 3. miejsce:

Marcio Araujo/de Jesus Magalhães BRA [2] – Rogers/Scott USA [5]

2:0 (21:12, 21:17)

– półfinały:

Brink/Schneider K. GER [7] – Rogers/Scott USA [5]

2:0 (21:18, 21:15)

Dieckmann M./Reckermann GER [4] – Marcio Araujo/de Jesus Magalhães BRA [2]

2:1 (16:21, 21:19, 15:12)

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved