Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Bełchatowskie zespoły (prawie) gotowe do sezonu

Bełchatowskie zespoły (prawie) gotowe do sezonu

BOT Skra Bełchatów w PLS, Skra II w I Lidze mężczyzn i KPS Skra w I Lidze kobiet, są już prawie gotowe do rozpoczęcia przyszłego sezonu. Podajemy zmiany kadrowe jakie zaszły w bełchatowskich zespołach oraz ich aktualne kadry.

BOT Skra Bełchatów w PLS, Skra II w I Lidze mężczyzn i KPS Skra w I Lidze kobiet, są już prawie gotowe do rozpoczęcia przyszłego sezonu. Podajemy zmiany kadrowe jakie zaszły w bełchatowskich zespołach oraz ich aktualne kadry.

Witalij Kiktiew do niedawna podstawowy zawodnik czołowej ukraińskiej drużyny Lokomotiv Charków, doszedł do porozumienia z działaczami BOT Skry Bełchatów. Choć kontrakt jeszcze nie został podpisany to jest pewne, że ujrzymy tego zawodnika w barwach bełchatowskiego zespołu w sezonie 2005/06.– Zawodnik obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Ukrainy, przygotowującej się do startu w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Kiktiew jest zawodnikiem grającym na pozycji przyjmującego. Podczas testów, jakie były przeprowadzone przez nasz klub, zrobił pozytywne wrażenie. W przerwie między meczami ma ponownie zjawić się w Polsce – mówi wiceprezes klubu – Konrad Piechocki.

– Gracz ten, mierzący 207 cm, ma być alternatywą dla trenera podczas długiego sezonu, jaki czeka nasz zespół. Ma on wzmocnić rywalizację na przyjęciu, a w razie potrzeby wspomóc drużynę podczas spotkań. Kiktiew parametrami zbliżony jest do Piotra Gruszki, który odszedł do AZS Olsztyn – dodaje Konrad Piechocki.

BOT Skra pozyskała czterech graczy – Witalija Kiktiewa (Lokomotiv Charków), Michała Winiarskiego (Wkręt-Met AZS Częstochowa), Macieja Dobrowolskiego (Hot Volleys Wiedeń) i Krzysztofa Stelmacha (Edilbasso Padwa). Z zespołu odeszli Dariusz Szulik (Polska Energia Sosnowiec), Piotr Gruszka (PZU AZS Olsztyn) i Władymir Kastornow (najprawdopodobniej wraca do ligi rosyjskiej). Do Skry II przesunięty został Bartłomiej Neroj.

Kadra zespołu na sezon 2005/06:

Rozgrywający: Andrzej Stelmach, Maciej Dobrowolski

Środkowy: Damian Dacewicz, Radosław Wnuk, Robert Szczerbaniuk

Przyjmujący: Robert Milczarek, Michał Chadała, Michał Winiarski, Krzysztof Stelmach, Witalij Kiktiew

Atakujący: Mariusz Wlazły, Paweł Maciejewicz

Libero: Krzysztof Ignaczak.

[Line=200,center]Kadra Skry II na sezon 2005/06 w rozgrywkach I Ligi została zamknięta. Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Augustyniaka pozyskała czterech zawodników. Przyszedł Bartłomiej Neroj, który dotychczas pełnił rolę drugiego rozgrywającego w pierwszym zespole – w Skrze II będzie pełnił rolę pierwszego rozgrywającego. Z zespołu juniorów, który w Mistrzostwach Polski w sezonie 2004/05 wywalczył piąte miejsce, dołączyli Michał Kotas, Michał Błoński oraz Radosław Kolanek.

Kontrakty nie zostały przedłużone z Michałem Krymarysem, Maciejem Olędzkim, Mariuszem Janiakiem, Mateuszem Krawczykiem oraz Tomaszem Stępińskim. Dotychczasowy pierwszy rozgrywający Skry II – Bartłomiej Matejczyk, został na rok wypożyczony do AZS PWSZ Nysa.

Skład Skry II na rozgrywki I Ligi w sezonie 2005/06:

Rozgrywający: Bartłomiej Neroj, Michał Kotas

Środkowy: Mariusz Neroj, Robert Skolimowski, Radosław Kolanek

Przyjmujący: Grzegorz Klimek, Maciej Bartodziejski, Krzysztof Adamczyk, Piotr Dłubała, Bartosz Woźniak, Michał Błoński

Atakujący: Dominik Witczak, Tomasz Mudzo.

[Line=200,center]W drużynie siatkarek nie jest jeszcze rozstrzygnięta obsada pozycji rozgrywającej. Na testach w klubie przebywa reprezentantka Słowacji, Gabi Kulova, która przez ostatnie dwa sezony występowała w lidze niemieckiej. O tym czy zawodniczka ta zagra w barwach Skry, zadecyduje zgrupowanie w Zakopanem, na które niebawem wybiera się drużyna. Jeśli podczas tego zgrupowania Kulova przekona do siebie trenera Wiesława Czaję, wówczas zostanie zakontraktowana.

Do tej pory klub pozyskał dwie zawodniczki, środkową Agnieszkę Rajkowską oraz libero Annę Dudek.

Skład siatkarek Skry na rozgrywki I Ligi w sezonie 2005/06:

Rozgrywająca: Gabi Kulova (?), Marta Koperek (?)

Środkowa: Małgorzata Skorupa, Magdalena Kwaśniewicz, Agnieszka Rajkowska

Przyjmująca: Barbara Pikoń-Sikora, Marta Łukaszewska

Atakująca: Joanna Gawin

Libero: Anna Dudek.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved