Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Arkadiusz Gołaś: W przegranej partii myliliśmy się w ataku

Arkadiusz Gołaś: W przegranej partii myliliśmy się w ataku

- Przed nami jeszcze jeden dzień turnieju. Do finałów mistrzostw świata awansują dwie drużyny i my jesteśmy w tym gronie - powiedział po wygranym meczu z Bułgarią (3:1) środkowy reprezentacji Polski siatkarzy, Arkadiusz Gołaś.

Przed nami jeszcze jeden dzień turnieju. Do finałów mistrzostw świata awansują dwie drużyny i my jesteśmy w tym gronie – powiedział po wygranym meczu z Bułgarią (3:1) środkowy reprezentacji Polski siatkarzy, Arkadiusz Gołaś.

Cieszymy się bardzo, że udało nam się wygrać ten mecz. Ostatnio mieliśmy mały dołek po turnieju finałowym Ligi Światowej w Belgradzie. Myślę, że ten turniej pozwoli nam zapomnieć o tamtym niepowodzeniu i że będziemy grać coraz lepiej – dodał Gołaś.Po drugim przegranym przez nas secie trener starał się nas zmobilizować. W tej przegranej partii myliliśmy się głównie w ataku. Moim zdaniem graliśmy w tym secie dobrze, ale decydujące piłki próbowaliśmy zbijać „nisko” i trafialiśmy w szczelny blok Bułgarów. To był główny powód porażki w tym secie – stwierdził 24-letni siatkarz.

W meczu z Rosją Bułgarzy na początku zagrywali bardzo mocno, ale w końcówce ich serwis nie był już tak imponujący. Trener uczulał nas na to. Mówił na odprawie przedmeczowej, że dwóch zawodników ryzykuje w polu zagrywki i zwracał nam na to uwagę. Stwierdził, że jak przetrzymamy ich mocne serwisy na początku seta, to będziemy na najlepszej drodze do wygrania seta i całego meczu. Tak też się stało – wyjaśnił Gołaś.

Trochę brakuje mi pewności na zagrywce. Muszę nad tym popracować. We Włoszech miałem dobry serwis. Poćwiczę ten element i myślę, że będzie coraz lepiej – wyjaśnił reprezentant Polski, który od nowego sezonu będzie bronił barw słynnego włoskiego zespołu Lube Banca Macerata.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved