Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Rosja pokonała Bułgarię

Rosja pokonała Bułgarię

W drugim spotkaniu rzeszowskiego turnieju Rosja pokonała Bułgarię 3:0. Pierwsze dwa sety spotkania mialy dramatyczny przebieg, jednak w końcówkach lepsi okazywali się Rosjanie. Trzeci set Bułgarzy zagrali rezerwowym składem, podstawowi zawodnicy odpoczywali już przed meczem o wszystko z Polską.

W drugim spotkaniu rzeszowskiego turnieju Rosja pokonała Bułgarię 3:0. Pierwsze dwa sety spotkania mialy dramatyczny przebieg, jednak w końcówkach lepsi okazywali się Rosjanie.Rosjanie, którzy zostali pierwszymi liderami turnieju, stoczyli zacięty bój z uważaną za rewelację obecnego sezonu Bułgarią. Choć zespół Zorana Gajica nie stracił seta, wszystkie trzy partie były niezwykle emocjonujące, a w pierwszej, trwającej 36 minut, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było rozegranie aż 76 punktów!

Oba zespoły nie pokazały niczego specjalnego, była to typowa walka o zwycięstwo – krótko skomentował drugi piątkowy mecz trener rzeszowskiej Resovii Jan Such. W podobnym duchu wypowiadał się kapitan reprezentacji Rosji Konstantin Uszakow. – Obie drużyny były spięte i popełniły dużo błędów.

Rosjanie mieli lidera Pawła Abramowa. Grający w poprzednim sezonie w lidze japońskiej siatkarz rosyjski został uznany najlepszym zawodnikiem tego meczu. Ważną rolę w końcówce trzeciego seta odegrał Semen Połtawski. Przy stanie 21:21 jego dwóch zagrywek Bułgarzy nie byli w stanie przyjąć. W dodatku Rosjanom sprzyjało też szczęście. Ich rywale zepsuli dwa serwisy.

– Moim zdaniem w dwóch pierwszych setach sędziowie popełnili osiem – dziewięć błędów na korzyść Rosji i ani jednego na korzyść Bułgarii – powiedział kapitan bułgarskiego zespołu Płamen Konstantinow. – Nie ma znaczenia czy gra drużyna silna przeciw maleńkiej Bułgarii. Wszystko powinno rozstrzygnąć się na boisku. Na parkiecie są nie raz sporne sytuacje. W takich sytuacjach nigdy nie mam do sędziów pretensji. Błędy popełnione przez arbitrów w końcówkach setów decydowały nie tylko o ich wyniku, ale całego pojedynku.

Płamen Konstantinow pochwalił organizatorów turnieju oraz wspaniałą rzeszowską publiczność.

Podpisaniem kontraktu z tym siatkarzem na przyszły sezon zainteresowany jest Jastrzębski Węgiel. – Istnieje taka możliwość, ale o tym na razie nie chcę rozmawiać. Do tematu mogę wrócić po zakończeniu turnieju w Rzeszowie – dodał Konstantinow.

Rosja – Bułgaria 3:0 (39:37, 26:24, 25:23)

[pre]Tabela turnieju eliminacyjnego do MŚ

1. Rosja 1 2 3:0

2. Polska 1 2 3:1

3. Estonia 1 1 1:3

4. Bułgaria 1 1 0:3

sobota:

Polska – Bułgaria g. 19:00

Rosja – Estonia g. 21:00

niedziela:

Bułgaria – Estonia g. 16:00

Polska – Rosja g. 19:00[/pre]

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved