Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Raul Lozano: Kluczem może być pojedynek z Bułgarią

Raul Lozano: Kluczem może być pojedynek z Bułgarią

"Próbowałem różnych dyscyplin, ale siatkówka najbardziej przypadła mi do gustu. Zacząłem trenować w wieku 13 lat. Byłem roozgrywającym, ale tak naprawdę to jestem protoplastą pozycji libero. Pięć lat później zostałem trenerem." - mówi trener reprezentacji Polski

Czy już zapomnieliście o turnieju finałowym LŚ w Belgradzie?

Raul Lozano: Tego do końca życia nie zapomni się. Choć pojedynek z Serbią nadal mamy w pamięci, to staramy się skupić wyłącznie na najbliższych trzech meczach i celu jaki mamy zrealizować w Rzeszowie.Której drużyny bardziej się pan obawia, Rosji czy Bułgarii?

Obydwie grają bardzo dobrą siatkówkę. Uważam, że kluczowym meczem może być nasz pojedynek z Bułgarami. W Lidze Światowej zaprezentowali się bardzo dobrze. Wcześniej wiedziałem, że prędzej czy później zaczną grać skutecznie.

Pochodzi Pan z Argentyny, kraju zakochanego w futbolu, a grał pan w siatkówkę?

Próbowałem różnych dyscyplin, ale siatkówka najbardziej przypadła mi do gustu. Zacząłem trenować w wieku 13 lat. Byłem roozgrywającym, ale tak naprawdę to jestem protoplastą pozycji libero. Pięć lat później zostałem trenerem, to efekt niedoboru szkoleniowców w grupach młodzieżowych. Ale to już zamierzchłe siatkarskie czasy.

Który zespół piłkarski jest pana ulubionym?

Kibicuję Estudiantes La Plata. Zajęli ostatnio czwarte miejsce w argentyńskiej ekstraklasie.

Przebywa pan z dala od domu. Jak pan radzi sobie bez bliskich?

Na szczęście w środę do Rzeszowa przyjechała moja małżonka z synem. Będziemy razem przez tydzień. Na co dzień jednak bardzo mi ich brakuje. Wykonuję jednak pracę, która podoba mi się i jest moją pasją.

Czy poza Polską spotkał się pan z takim zainteresowaniem swoją osobą?

Tylko w Brazylii. Zawodnicy i trenerzy cieszą się tam ogromną popularnością i szacunkiem. W Polsce jendak rozdaję ogromną ilość autografów i pozuję do zdjęć z kibicami. Na szczęście nie ma to wpływu na moją pracę.

Rozmawiał Piotr Sołtys

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved