Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Na początek z Estonią

Na początek z Estonią

Polscy siatkarze zagrają dziś o godz. 19:00 z Estonią. W sobotę zmierzymy się z Bułgarią, a w niedzielę z Rosją. Awans do mistrzostw świata wywalczą dwie drużyny. Trzecia zagra w barażach.

Polscy siatkarze zagrają dziś o godz. 19:00 z Estonią. W sobotę zmierzymy się z Bułgarią, a w niedzielę z Rosją. Awans do mistrzostw świata wywalczą dwie drużyny. Trzecia zagra w barażach.

Estonia to 50. drużyna rankingu światowego. Polacy zajmują ósmą lokatę. W ubiegłym roku pokonali Estończyków dwukrotnie podczas towarzyskich meczów. – Nie powinniśmy mieć większych kłopotów z wygraniem nawet 3:0 – przewiduje Krzysztof Kowalczyk, były szef banku informacji kadry, który zna naszych siatkarzy jak mało kto.Poważne zawody zaczną się dla nas od sobotniego meczu z Bułgarią, którą wielu fachowców uważa za czarnego konia tego turnieju. Siatkarze z Bałkanów zajęli drugie miejsce w „grupie śmierci” Ligi Światowej, w której grali z Kubą, Włochami i Francją.

Argo Meresaar (kapitan Estonii):

Droga do Rzeszowa wiodła przez dwa turnieje kwalifikacyjne. Jesteśmy szczęśliwi, że dotarliśmy do trzeciej, decydującej rundy. Wiemy o co i z kim gramy. Nie odpuścimy nikomu, będziemy walczyć o każdy punkt i set.

Avo Keel (trener Estonii):

Tak, będziemy walczyć i to z pełną determinacją – zapewnia również trener Estończyków – Znaleźliśmy się jednak ze względu na wyjątkowo dobre towarzystwo, w ogromnych tarapatach. Musimy sobie jakoś z tym poradzić. Polska pokazała w Lidze Światowej, co potrafi, Bułgaria także w tejże lidze dobrze się spisywała, a Rosja to jedna z najlepszych drużyn w świecie – komplementuje rywali szkoleniowiec.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved