Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Eliminacje MŚ: (Przed)ostatni etap

Eliminacje MŚ: (Przed)ostatni etap

Rozpoczyna się trzeci etap eliminacji do przyszłorocznych mistrzostwa świata siatkarzy. O awans ze strefy europejskiej ubiega się jeszcze szesnaście zespołów podzielonych na cztery grupy. Awansują po dwa z każdej grupy, dla zespołów z trzecich miejsc ostatnią szansą będzie baraż.

Zespoły Bułgarii, Estonii, Rosji i Polski zagrają od piątku do niedzieli w Rzeszowie w turnieju grupy L trzeciej i ostatniej fazy eliminacji mistrzostw świata siatkarzy strefy europejskiej.

Na tym etapie rywalizacji pozostały cztery grupy, składające się z czterech zespołów. Po dwa najlepsze zespoły uzyskają awans do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w 2006 roku w Japonii. Trzecie będą mogły walczyć o jedno dodatkowe miejsce w turnieju barażowym (19-21 sierpnia, Warna).Rywalizacja w eliminacjach mistrzostw świata mężczyzn jest trzystopniowa. Pierwszy turniej strefy europejskiej odbył się w połowie stycznia w Sheffield, a zwycięstwo odnieśli Anglicy.

W trzeciej fazie znalazło się osiem zespołów, które nie musiały przebijać się przez wcześniejsze szczeble. Były to: Włochy, Hiszpania, Serbia i Czarnogóra, Grecja, Francja, Holandia, Rosja i Polska. Wszystkie turnieje trzeciej fazy rozegrane zostaną w lipcu.

Prawo gry bez eliminacji ma mistrz świata – Brazylia oraz gospodarz – Japonia. W mistrzostwach świata mężczyzn zagrają 24 drużyny. Kwalifikacje muszą zakończyć się do 31 sierpnia 2005 roku.

W mistrzostwach świata Europę będzie reprezentowało dziewięć drużyn, Azję sześć, Amerykę Północną i Środkową cztery, Amerykę Południową trzy oraz Afrykę dwie.

Japonia była już organizatorem mistrzostw świata w 1998 roku. Wtedy w finale Włosi pokonali 3:0 Jugosławię.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved