Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Byli selekcjonerzy wierzą w awans

Byli selekcjonerzy wierzą w awans

Dziś w Rzeszowie meczem z Estonią biało-czerwoni rozpoczynają walkę o awans do przyszłorocznego turnieju finałowego MŚ w Japonii. Jak o szansach naszego zespołu wypowiadają się byli selekcjonerzy naszej reprezentacji?

Dziś w Rzeszowie meczem z Estonią biało-czerwoni rozpoczynają walkę o awans do przyszłorocznego turnieju finałowego MŚ w Japonii. Jak o szansach naszego zespołu wypowiadają się byli selekcjonerzy naszej reprezentacji?

Wojciech Drzyzga: Po meczu z Serbią i Czarnogórą w Belgradzie nasi siatkarze mogą odczuwać lęk. W Rzeszowie nie będzie żadnych usprawiedliwień, jeśli się nie uda. Presja będzie duża, głowy zawodników mogą zdecydować o zwycięstwie lub porażce. Jesteśmy faworytami, bo gramy u siebie, a w drużynie nie było trzęsienia ziemi. Liga Światowa była dla nich poligonem doświadczalnym, teraz czeka ich prawdziwa wojna. Jestem głęboko przekonany, że zakończymy ją zwycięsko i awansujemy.Ryszard Bosek: Nie powinno być źle. Obserwowałem Rosjan w przegranym meczu z Niemcami w Lidze Europejskiej i niczym nie zaimponowali. Bułgarzy w spotkaniu z Finlandią prowadzili 2:0 i przegrali 2:3. W Lidze Światowej grali znacznie lepiej, ale wyprzedzeni przez nich Włosi i Francuzi myślą już o przyszłości, a w tym sezonie w miarę mocni powinni być dopiero podczas wrześniowych mistrzostw Europy. Nie należy obawiać się Estonii. To młoda drużyna, bez większego doświadczenia.

Ireneusz Mazur: Wierzę w chłopaków, wierzę w sztab szkoleniowy, który, jeśli znów znajdziemy się w trudnej sytuacji, będzie miał przygotowany wariant awaryjny i odpowiednie schematy rozegrania ataku. Jestem spokojny o awans. Mamy lepszy zespół od Estonii i Bułgarii, stać nas na zwycięską walkę z przemeblowaną Rosją. Polacy z pewnością otrząsną się z porażki z Serbami. To mit, że nie potrafią wygrywać końcówek. Awans wywalczymy już w sobotę, po meczu z Bułgarią.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved