Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Znamy finalistów Ligi Europejskiej

Znamy finalistów Ligi Europejskiej

Rosja, Finlandia, Turcja i Hiszpania to finaliści tegorocznej Ligi Europejskiej. Zespoły te zmierzą się w turnieju finałowym w Kazaniu (Rosja) w dniach 23-24 lipca. W finale zabraknie obrońców tytułu, Czechów, którzy zostali wyeliminowani w fazie grupowej.

Rosja, Finlandia, Turcja i Hiszpania to finaliści tegorocznej Ligi Europejskiej. Zespoły te zmierzą się w turnieju finałowym w Kazaniu (Rosja) w dniach 23-24 lipca. W finale zabraknie obrońców tytułu, Czechów, którzy zostali wyeliminowani w fazie grupowej.

Zespół rosyjski już wcześniej był pewny awansu do finałowej czwórki – po pierwsze gospodarze mieli awans zapewniony, po drugie prowadzili w swojej grupie z ogromną przewagą. Niewiadomą była druga drużyna z grupy A, która zagra w Kazaniu. Przed tym weekendem Niemcy o jeden punkt wyprzedzali Finlandię, ale czekały ich dwa spotkania w fińskim Oulu. Po dwóch zwycięstwach gospodarzy (3:0 i 3:1) to właśnie Finowie, obok Rosjan awansowali do turnieju finałowego.Jesteśmy zadowoleni z wyniku, osiągneliśmy swój cel – powiedział trener reprezentacji Finlandii Mauro Berutto po drugim spotkaniu. – Po raz pierwszy Finlandia awansowała do turnieju finałowego tak ważnej imprezy.

Nie mogliśmy się skoncentrować na grze – powiedział asystent trenera reprezentacji Niemiec, Stefan MauPo stracie trzech graczy z powodu kontuzji dowiedzieliśmy się, że nasz kapitan Stefan Hübner zamierza zakończyć karierę. To wszystko wpłynęło na grę naszych zawodników. Trener Niemców Stelian Moculescu, który z powodów zdrowotnych został w domu, dodał – Nasza drużyna nie mogła złapać właściwego rytmu gry popełniając zbyt wiele błędów.

Rosjanie dwukrotnie pokonali reprezentację Estonii, występującą w rezerwowym składzie. W całej rundzie grupowej z dwunastu spotkań przegrali tylko jedno – z Niemcami. – Dużo się uczymy w meczach takich jak te – powiedział trener Estonii, Andrei Ojamets. – Przekonywaliśmy się z każdym setem, że Rosjanie są najlepszą drużyną na świecie i ciężko jest mieć jakiekolwiek szanse w grze przeciwko nim.

W grupie B pewni awansu Turcy podejmowali reprezentację Czech, która nie miała już żadnych szans na awans do finału. W drugim meczu gospodarze przegrywali już 0:2, by wygrać trzeciego seta 37:35 i cały mecz 3:2.

Hiszpanie mogli już świętować awans do finałowej czwórki po pierwszym spotkaniu ze Słowacją wygranym 3:0. Mecze ze Słowakami były dla gospodarzy okazją do poprawienia nastrojów po przegranym z Egiptem finale Igrzysk Śródziemnomorskich przed kilkoma dniami. – Pracowaliśmy ciężko na ten sukces, który jest dla nas czymś szczególnym – powiedział trener Francisco Hervas. – Wierzymy, iż jesteśmy w stanie grać dobrze w decydujących momentach

W turnieju finałowym w Kazaniu w półfinałach (23.07) zagrają Rosja z Hiszpanią i Turcja z Finlandią. Dzień później zwycięzcy półfinałów zmierzą się w finale Ligi Europejskiej, a przegrani w meczu o 3. miejsce.

Zobacz również:

Wyniki i tabela grupy A Ligi Europejskiej

Wyniki i tabela grupy B Ligi Europejskiej

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved