Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Niemcy nie zagrają w finale Ligi Europejskiej

Niemcy nie zagrają w finale Ligi Europejskiej

Po porażce na wyjeździe z Finlandią 0:3 w piątkowym meczu oraz 1:3 w sobotnim, reprezentacja Niemiec nie awansowała do turnieju finałowego rozgrywek Ligi Europejskiej. Tym bardziej może smucić ten fakt, ponieważ Niemcom do awansu potrzebne było tylko jedno zwycięstwo.

Po porażce na wyjeździe z Finlandią 0:3 (18:25, 19:25, 24:26) w piątkowym meczu oraz 1:3 (25:22, 23:25, 20:25, 17:25) w sobotnim, reprezentacja Niemiec nie awansowała do turnieju finałowego rozgrywek Ligi Europejskiej.

Tym bardziej może smucić ten fakt, ponieważ Niemcom do awansu potrzebne było tylko jedno zwycięstwo. Po dwóch przegranych spotkaniach nie utrzymali drugiego miejsca w grupie za Rosją (dwa pierwsze miejsca są premiowane awansem do rundy finałowej rozgrywek).Usprawiedliwienia tych porażek można szukać tylko w fakcie, że do Fińskiego Oulu reprezentacja pojechała w mocno okrojonym składzie. Ze składu wypadli: Frank Dehne (powody osobiste), Robert Kromm i Jochen Schöps (obaj mają problemy żołądkowo – jelitowe). W meczach wyjazdowych zabrakło także charyzmatycznego trenera – Steliana Moculescu, który cierpi na zaburzenia rytmu serca. Trenera w meczach tych zastąpił jego asystent – Stefan Mau.

Reprezentacja Niemiec może mówić o prawdziwym pechu. Poza porażkami, które zaprzepaściły szansę na awans, problemami zdrowotnymi trenera, lukami w składzie, przed meczami z Finlandią kontuzji kostki nabawił się Eugen Bakumovski. Jego nieobecność spowodowała, że nominalnie drugi libero reprezentacji – Frank Bachmann musiał zostać przesunięty do ataku.

Teraz reprezentacja niemieckich siatkarzy musi skupić się na najważniejszej imprezie sezonu, jaką będzie wywalczenie awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Japonii. Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Neapolu w dniach 29-31 lipca. Za przeciwników Niemcy będą mieli gospodarzy turnieju oraz Hiszpanię i Ukrainę.

Turniej finałowy Ligi Europejskiej, do którego awansowały cztery najlepsze zespoły z dwóch grup, zostanie rozegrany w dniach 23-24 lipca w rosyjskim mieście Kazań.

W roku ubiegłym reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów uplasowała się w tych rozgrywkach na czwartym miejscu.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved