Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Ireneusz Mazur: Zachować umiar i nie wpadać w euforię

Ireneusz Mazur: Zachować umiar i nie wpadać w euforię

Dziewięć zwycięstw w fazie grupowej to nasz najlepszy wynik w historii, ale wcześniej bywało już niewiele mniej, bo osiem. Chodzi mi o to, by w ocenie naszej gry zachować umiar i nie wpadać w euforię, bo najtrudniejsze dopiero nadejdzie - powiedział Ireneusz Mazur.

Dziewięć zwycięstw w fazie grupowej to nasz najlepszy wynik w historii, ale wcześniej bywało już niewiele mniej, bo osiem. Chodzi mi o to, by w ocenie naszej gry zachować umiar i nie wpadać w euforię, bo najtrudniejsze dopiero nadejdzie – powiedział Ireneusz Mazur.

Szkoleniowiec Skry Bełchatów zdaje sobie sprawę z potencjału rywali polskich siatkarzy w Final Four.Na pewno będą to spotkania, które wywołują już dreszczyk emocji. Brazylia nie wymaga komentarza, a Kuba wygrała przecież rywalizację w grupie śmierci. Ale proszę pamiętać, że z takimi drużynami jak Brazylia też już wcześniej wygrywaliśmy. Daj Bóg, żeby teraz było podobnie – stwierdził trener mistrzów Polski, którego cieszy duża rywalizacja o miejsce w kadrze Raula Lozano.

Jeszcze kilka lat temu tacy zawodnicy jak Murek, Świderski, Gruszka, Papke, Zagumny czy Ignaczak grali w kadrze z definicji. Teraz młodzi na nich napierają, ale nie znaczy to, że już teraz będą stanowić kręgosłup zespołu. Mimo wszystko doświadczenie musi być. Kiedyś, obok Skorka, pojawił się młody Tomek Wójtowicz i wiele meczów wygrał, ale ci doświadczeni byli wówczas niezbędni – uzasadnił Ireneusz Mazur.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved