Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Zupełnie nowy AZS Zielona Góra

Zupełnie nowy AZS Zielona Góra

Zielonogórskich siatkarzy od awansu do I ligi dzielił jeden krok. Prędko nie zbliżą się w to miejsce na tak małą odległość. Bo zespół AZS Gwardii się rozpadł. Z Zieloną Górą rozstaje się siedmiu podstawowych graczy. Czy po takim spustoszeniu zespół w ogóle przetrwa?

Zielonogórskich siatkarzy od awansu do I ligi dzielił jeden krok. Prędko nie zbliżą się w to miejsce na tak małą odległość. Bo zespół AZS Gwardii się rozpadł. Z Zieloną Górą rozstaje się siedmiu podstawowych graczy.

Dominik Kwapisiewicz, Łukasz Sobolewski, Marcin Karbowiak, Sławomir Strzałkowski, Marcin Oczkowski, Maciej Uderjan, Michał Jakubczak – trener Tomasz Paluch długo wylicza nazwiska zawodników, którzy decydowali o sile drużyny, lecz postanowili odejść. I choć wymienił w zasadzie wszystkich najważniejszych w ekipie, wcale nie jest przekonany, że to już koniec listy uszczerbków w składzie. Co się stało? – Chłopaki pokończyli studia. Chcą dalej grać w siatkówkę. Ale nasz klub nie ma pieniędzy, żeby im cokolwiek zaproponować. Dlatego szukają sobie miejsc gdzie indziej – odpowiada szkoleniowiec.Czy po takim spustoszeniu zespół w ogóle przetrwa? Tomasz Paluch uspokaja, że tak. Przyznaje jednak, że nie od razu zyskał takie przekonanie. Były chwile kryzysowe i wizja zespołu bez składu. Coś uda się raczej skompletować. Chociaż z całą pewnością zmieni się pozycja w II lidze odnowionej AZS Gwardii. Z kandydata do awansu przeistoczy się słabeusza i przyjdzie bronić się przed spadkiem z ligi.

Tak po prawdzie, nie wiadomo jeszcze komu przypadną miejsca, zwolnione przez podstawowych siatkarzy. – Nie będzie nazwisk znaczących w tej dyscyplinie sportu. Na studia do Zielonej Góry wybiorą się młodzi chłopacy, którzy już gdzieś coś grali. I zaczniemy od nowa. Za dwa-trzy lata może uda się odzyskać dawną pozycje w ligowym układzie – planuje Tomasz Paluch.

W trakcie minionych rozgrywek 35-letni dziś Paluch, w przeszłości siatkarz ekstraklasy, pełnił rolę grającego szkoleniowca, jednocześnie nie krył złości faktem II-ligowego zastoju. Od wywalczenia awansu uzależniał wolę dalszej współpracy z zielonogórskim klubem. Ale zmienił front: – Może jestem za leniwy, żeby już się stąd ruszać. Z drugiej strony, warunki się mocno zmieniają. Dojdzie wielu nowych ludzi, rozpocznie się budowa nowego zespołu. To też stanowi jakieś nowe wyzwanie. Spróbuję dalej pomagać zawodnikom na boisku. Dopóki nie będę od nich odstawał, dopóty będzie w tym sens.

16 sierpnia kandydaci do występów w AZS Gwardii Gubin Zielona Góra mają spotkać się i rozpocząć treningi przed ligowym sezonem. Start rozgrywek PZPS zaplanował na 8 października.

W minionym sezonie zielonogórzanie dostali się do finału play-off, gdzie w rywalizacji prowadzonej do trzech wygranych spotkań ulegli 0:3 Olimpii Sulęcin.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved