Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Turniej w Niechorzu odwołany

Turniej w Niechorzu odwołany

Zaplanowany na najbliższy weekend turniej eliminacyjny mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet w Niechorzu został odwołany. W tegorocznym terminarzu rozgrywek dojdzie prawdopodobnie jeszcze do kilku zmian.

Zaplanowany na najbliższy weekend turniej eliminacyjny mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet w Niechorzu został odwołany. W tegorocznym terminarzu rozgrywek dojdzie prawdopodobnie jeszcze do kilku zmian, ale rywalizacja o medale na nadbałtyckich plażach mimo trudności organizacyjnych zostanie przeprowadzona.

Eliminacje mistrzostw Polski rozpoczęły się już przed kilkoma tygodniami. Pierwsze turnieje rozegrano jednak z dala od Wybrzeża w Kędzierzynie, Wrześni, Warszawie i Olsztynie. W zmaganiach wystartowała para Joanna Kuchczyńska (Piast Szczecin) i Anna Białobrzeska (była zawodniczka szczecińskiego klubu). Mistrzynie Polski w siatkówce plażowej sprzed dwóch lat i wicemistrzynie z poprzedniego sezonu grają na razie poniżej oczekiwań. Wystąpiły w trzech turniejach, ale tylko w Warszawie zdołały stanąć na najniższym stopniu podium.Turnieje w dużych miejscowościach mają inną specyfikę. Z reguły boiska są twardsze i nie przeszkadza wiatr. To ułatwia grę zawodniczkom typowo halowym. Prawdziwa plażówka rozpocznie się na dopiero w nadmorskich kurortach – mówi Joanna Kuchczyńska.

Kuchczyńska i Białobrzeska przebywają aktualnie na zgrupowaniu kadry narodowej siatkarek plażowych w Pobierowie. Wraz z trenerem Januszem Bułkowskim przygotowują się do mistrzostw Europy do lat 23 i kolejnych startów w turniejach o mistrzostwo Polski. Po odwołaniu turnieju w Niechorzu najbliższa eliminacja MP zaplanowana jest za tydzień w Kołobrzegu i 21-23 lipca w Międzyzdrojach.

W końcu mamy okazję wspólnie z Anią trenować i nasza dyspozycja wyraźnie rośnie. Mam nadzieje, że potwierdzimy to już na najbliższym turnieju – zapowiada Joanna Kuchczyńska.

źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved