Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Poey: Ręka mu nie drży

Poey: Ręka mu nie drży

Raidel Romero Poey (23 l.) to mężczyzna o wzroście 198 cm i skórze w kolorze hebanu. Skrupulatni statystycy FIVB obliczyli, że ze wszystkich siatkarzy, uczestniczących w rozgrywkach Ligi Światowej, młody Kubańczyk zdobył najwięcej punktów - 217.

Raidel Romero Poey (23 l.) to mężczyzna o wzroście 198 cm i skórze w kolorze hebanu. Skrupulatni statystycy FIVB obliczyli, że ze wszystkich siatkarzy, uczestniczących w rozgrywkach Ligi Światowej, młody Kubańczyk zdobył najwięcej punktów – 217.

Poey sięga ręką 360 cm i stamtąd uderza piłkę z siłą kafara. 175 jego ataków zakończyło się powodzeniem, do tego 23 bloki i 19 asów serwisowych. Romero to lider watahy „młodych wilków”, jakie wpuścił do swojej drużyny trener Roberto Garcia.Kubańskim siatkarzom – po ucieczce z „raju Fidela” połowy kadry – wiodło się marnie. Rok temu z 12 meczów Ligi Światowej wygrali ledwie cztery. Więc Garcia musiał szukać uzupełnień. Oprócz Poeya w kadrze znaleźli się m.in. 22-letni Yasser Portuondo i trzech 20-latków: Jorge Luis Sanchez, Osmany Juantorena i Yoandri Diaz Carmenate.

W grupie B Ligi Światowej 2005 odmłodzony team kubański wygrał 8 razy przy 4 porażkach, ale to wystarczyło, by wyprzedzić Bułgarię, Włochy i Francję. Eksperci mówią, że Kuba potrafi się wznieść siatkarsko bardzo wysoko, ale nie umie jeszcze tego poziomu utrzymywać. Manipulacje gospodarzy turnieju sprawiły, że pierwszymi rywalami Polaków w Final Four w Belgradzie będą właśnie Kubańczycy. Gdyby udało się ich ograć, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa w półfinale trafimy na Serbów, których już przecież pokonaliśmy. A wtedy… Najpierw jednak w piątek trzeba sobie poradzić z kubańskim żywiołem.

Ryszard Bosek, były trener reprezentacji, zdradza receptę na Kubańczyków:

Są siatkarskim żywiołem, a najlepsze lekarstwo na żywioł to inteligencja. Myślę, że trzeba będzie na początku meczu dać się Kubańczykom lekko wyszumieć, niech zadadzą parę efektownych ciosów, a potem stopniowo ograniczać ich szaleństwo. To młody zespół, który nie bardzo potrafi sobie radzić z przeciwnikiem grającym z pełną konsekwencją taktyczną. Myślę, że naszą drużynę stać na ogranie Kuby. Ciekawy będzie ciąg dalszy. Serbowie tak ustawili program, że grają po nas. Będą kombinować, jak trafić w półfinale na łatwiejszego rywala. Ale kto kombinuje, ten wiele nie osiąga.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved