Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Goran Vujević jednak w lidze włoskiej

Goran Vujević jednak w lidze włoskiej

Polska? Może za rok! - mówi Goran Vujević, jeden z najlepszych siatkarzy świata, który dostał ofertę gry z Jastrzębskiego Węgla. Tymczasem jeden z włoskich serwisów poinformował, że Serb podpisał już dwuletni kontrakt z RPA Perugia, w której występuje Sebastian Świderski.

Polska? Może za rok! – mówi Goran Vujević, jeden z najlepszych siatkarzy świata, który dostał ofertę gry z Jastrzębskiego Węgla. Tymczasem jeden z włoskich serwisów poinformował, że Serb podpisał już dwuletni kontrakt z RPA Perugia, w której występuje Sebastian Świderski.

Wcześniej informowaliśmy, że Goran Vujević, as reprezentacji Serbii i Czarnogóry, mistrz olimpijski z Sydney, otrzymał ofertę gry z Jastrzębskiego Węgla. Gdyby transfer doszedł do skutku, byłby hitem sportowego lata w Polsce.Potwierdzam. Miałem kontakt z klubem z Jastrzębia, była rozmowa, otrzymałem od nich propozycję. Ostatecznej decyzji co do mojego kontraktu jeszcze nie podjąłem, ale w Polsce w tym roku raczej nie wystąpię. Chcę przez kolejny sezon grać na parkietach Włoch. Prowadzę zaawansowane rozmowy z wicemistrzem Włoch RPA Perugia, myślę, że jeszcze w tym tygodniu sprawa powinna zostać sfinalizowana – powiedział reprezentant Serbii i Czarnogóry. Nie wyklucza on, że do rozmów z polskim klubem wróci za rok – Wasze kluby grają coraz lepiej, mają coraz lepszą markę. Dlatego nie wykluczam, że za rok zdecyduję się na podpisanie kontraktu właśnie z polskim klubem…

32-letni Vujević w reprezentacji gra od 10 lat, ma w dorobku dwa medale olimpijskie, tytuł wicemistrza świata i liczne nagrody dla najlepszego gracza rozmaitych imprez.

Goran Vujević pokusił się również o ocenę szans polskiej reprezentacji na zbliżającym się turnieju finałowym Ligi Światowej. – Macie bardzo dobrą reprezentację. W drużynie sporo jest doświadczonych graczy, którzy występują ze sobą od kilku lat. To na pewno ważny atut Polaków. Na początek trafiacie na Kubańczyków, zapowiada się ciekawy mecz. Ale i tak decydujący będzie drugi dzień finałów. W sobotę okaże się, kto jest naprawdę mocny. Niewykluczone, że nasze reprezentacje trafią na siebie i po raz kolejny dojdzie do emocjonującego pojedynku.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved