Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Są medale na Akademickich Mistrzostwach Europy

Są medale na Akademickich Mistrzostwach Europy

Zwycięstwami polskich zespołów zakończyły się mecze o medale Akademickich Mistrzostw Europy w Estonii. Finał kobiet wygrała AWFiS Gdańsk, a walkę o brąz mężczyzn Uniwersytet Łódzki.

Finał kobiet był powtórką meczu grupowego. W obydwu przypadkach siatkarki AWFiS Gdańsk odprawiły ekipę Uniwersytetu z Tartu (Estonia) 3:0 (tym razem do 17, 26 i 16). Polki obroniły tym samym tytuł Akademickich Mistrzyń Europy!

Również łodzianie po raz drugi w tych mistrzostwach spotkali się z Atenami. Po grupowej wygranej 3:0 w spotkaniu o trzecie miejsce mieli znacznie trudniejszą przeprawę. Tym razem pokonali Greków 3:2 (-23, 17, 23, -21, 13), zdobywając historyczny, brązowy medal.Tie-breaka rozegrali także siatkarze Uniwersytetu Warszawskiego. W meczu o piąte miejsce zespół Edwarda Skorka przegrał z Monachium 2:3 (-23, 23, 21, -17, -10), zajmując ostatecznie szóstą lokatę. Na 11. miejscu rywalizację wśród kobiet zakończyły debiutujące na międzynarodowej arenie zawodniczki Akademii Rolniczej z Poznania, które w całych zawodach wygrały tylko jednego seta.

źródło: azs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2005-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved