Strona Główna > Aktualności > LŚ: Druga porażka Polaków

LŚ: Druga porażka Polaków

Reprezentacja polskich siatkarzy przegrała w Pireusie z Grecją 1:3 (18:25, 25:17, 24:26, 16:25) w swoim ósmym występie w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Polacy nadal są liderami grupy C z dorobkiem sześciu wygranych i dwóch porażek.

Pierwszy set przebiegał właściwe bez historii. Grecy od początku objęli wysokie prowadzenie i na pierwszą przerwę techniczna schodzili prowadząc 8:3, a na drugą z jeszcze większą przewagą 16:8. Polacy seryjnie popełniali błędy, mieli problemy z przyjęciem zagrywki i przegrali tę partię do 18.

Po zmianie stron kibice obserwowali inne oblicze naszej reprezentacji. Podopieczni trenera Lozano znacznie poprawili zagrywkę, zaczął funkcjonować polski blok, a piłki znakomicie rozgrywał Paweł Zagumny. Nasi zawodnicy na pierwszą przerwę techniczną schodzili z dwupunktowym prowadzeniem (8:6). Grecy zaczęli popełniać błędy, a Polacy powiększyli prowadzenie do 5 punktów (16:11). Po drugiej przerwie technicznej rywale zdołali zniwelować przewagę do trzech punktów, ale nasi zawodnicy ponownie szybko odskoczyli dzięki znakomitej grze blokiem. Ostatecznie wygraliśmy tego seta do 17.

Kolejną partię Polacy rozpoczęli dobrze, prowadząc nawet 6:3, ale później zaczęli popełniać błędy i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przegrywając 7:8. Grecy prowadzenie zawdzięczali także złym decyzjom sędziów, którzy pomylili się przynajmniej dwa razy. To wpłynęło na grę naszych siatkarzy. Grecy odskoczyli na trzy punkty, do drugiej przerwy technicznej powiększyli przewagę do czterech (16:12). Po przerwie Polacy po zagrywce Zagumnego zdołali zniwelować przewagę rywali do dwóch punktów (16:18). W końcówce, głownie dzięki znakomitej grze Mariusza Wlazłego, nasi siatkarze wyrównali stan seta (24:24). Niestety ostanie dwa punkty zdobyli gospodarze i wygrali partię 26:24.

Od początku czwartej odsłony spotkania obie drużyny grały punkt za punkt. Przy stanie 5:4 dla Polski Grecy zaczęli lepiej grać blokiem i to oni schodzili na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:6. Potem było jeszcze gorzej. Zawodnicy Lozano zaczęli popełniać proste błędy w przyjęciu i rywale „odjechali” nam na 16:12. Przerwa nie wpłynęła mobilizująco na biało-czerwonych, a rywale systematycznie powiększali przewagę i nie dali szans naszym zawodnikom, wygrywając seta do 16, a całe spotkanie 3:1.

Grecja – Polska 3:1 (25:18, 17:25, 26:24, 25:16)