Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Stal nie do likwidacji

Stal nie do likwidacji

Kibice w Mielcu odetchnęli z ulgą. Siatkówka w Stali nie zostanie zlikwidowana. Co więcej, Marian Grzanka, nowy prezes klubu, twierdzi, że jest pewien, iż uda się zbudować drużynę, która utrzyma się w ekstraklasie.

Kibice w Mielcu odetchnęli z ulgą. Siatkówka w Stali nie zostanie zlikwidowana. Co więcej, Marian Grzanka, nowy prezes klubu, twierdzi, że jest pewien, iż uda się zbudować drużynę, która utrzyma się w ekstraklasie.

Po trzech miesiącach „bezkrólewia”, które groziło likwidacją mającej piękne tradycje kobiecej siatkówki, w piątek nad Mielcem ukazał się wreszcie biały dym. Na czele trzyosobowego zarządu Klubu Piłki Siatkowej Kobiet Stal stanął Marian Grzanka, wielki sympatyk tej dyscypliny, dyrektor do spraw produkcji w Fabryce Akumulatorów – Autopart.Prezes optymista

Zważywszy na bardzo trudną sytuację, w jakiej podjął się funkcji szefa klubu, powinien otrzymać medal za odwagę. – Rzeczywiście, decyzja wymagała odwagi, ale jestem optymistą. Gdybym nie wierzył, że są szanse, aby uratować klub i drużynę przed likwidacją, nawet bym się nie ważył zabierać za to wszystko. Dołożymy wszelkich starań, aby było dobrze. Jestem przekonany, że zbudujemy drużynę, która utrzyma się w ekstraklasie – deklaruje Grzanka. – O tym czy nam się to uda, przekonamy się za rok. Musi się udać.

Nowy prezes ma delegację i błogosławieństwo od Jacka Bąka, właściciela Autopartu, który nie tak dawno był sponsorem strategicznym ekipy siatkarek Stali, a którego mocno zaniepokoiła ich obecna trudna sytuacja, i będzie pracował w klubie na zasadzie oddelegowania. Pomagać mu będą Antoni Maziarski, były działacz sekcji piłkarskiej Stali z czasów jej świetności oraz Zbigniew Noworyta, były piłkarz, a potem także działacz futbolowej sekcji. – Nie było naszym celem osłabianie klubu piłkarskiego – uśmiecha się Grzanka.

O stabilizację finansową KPSK Stal zadba Rada Sponsorów z Bogdanem Bieńkiem, wiceprezydentem miasta oraz Krzysztofem Ślęzakiem wicedyrektorem Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. – Prowadzone są rozmowy z Melnoksem i TeleNetem, aby firmy te pozostały w gronie głównych sponsorów. Liczymy także na inne, bo bardzo ważna będzie każda złotówka. Oszacowane zostały wszystkie zaległości, których kwoty nie podam. Zbudujemy taki budżet, który pozwalał będzie na prowadzenie normalnej, bieżącej działalności i spłatę zadłużenia. Mamy taką kwotę, która umożliwia nam skompletowanie drużyny na utrzymanie się w serii A.

Kadrowe przymiarki

Na pewno w nowej Stali nie zagrają Swietłana Pugaczova, Andrea Pavelkova i Ewa Cabajewska. – Ze wszystkimi pozostałymi zawodniczkami przeprowadziliśmy rozmowy na temat ich dalszej gry w Mielcu. Część jest skłonna pozostać, ale po wcześniejszym uregulowaniu wszystkich należności, część przystaje na ratalną spłatę zadłużenia. Myślę, że po kolejnych rozmowach dojdzie do zbliżenia stanowisk – kontynuuje prezes. – Anna Kicior i Elżbieta Kościelna chcą zakończyć kariery. Obie za dużo potu wylały, aby teraz odejść i nie pomóc. Wierzę, że zostaną. Są bardzo potrzebne. Uzupełnimy skład siatkarkami z innych klubów wywodzącymi się z zespołów serii A i B. Nie będą to jednak głośne nazwiska. Do 25 czerwca chcemy mieć kadrę na 80 procent.

Trenerem drużyny będzie Jacek Wiśniewski, obecny asystent Jerzego Matlaka, który pod koniec czerwca wyjeżdża z Mielca. Na mocy podpisanej umowy, Matlak będzie przez rok pełnił funkcję konsultanta szkoleniowego klubu. Porozumienie zawiera także sposób spłaty zaległości wobec szkoleniowca.

Grzanka deklaruje, że będzie pierwszym prezesem, który nie podpisze wirtualnych kontraktów, czyli takich, na które nie będzie miał pokrycia w budżecie. – Jestem przekonany, że nasza ekspedycja ratunkowa zakończy się powodzeniem – zakończył Grzanka.

W Mielcu nadzieja, minorowe nastroje w Gdańsku, bo Gedania już się sposobiła do zajęcia w serii A miejsca po Stali, ale w Mielcu nikt z tym klubem nie prowadził żadnych negocjacji. Było to tylko pobożne życzenie klubu znad Bałtyku.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved