Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tomass Kalnins na rozmowach w Radomiu

Tomass Kalnins na rozmowach w Radomiu

Reprezentant Łotwy Tomass Kalnins negocjował wczoraj w obecności trenera Grzegorza Wagnera warunki przejścia do Jadaru Radom. Łotewski zawodnik grał w klubach ekstraklasy z Częstochowy i Bełchatowa.

Reprezentant Łotwy Tomass Kalnins negocjował wczoraj w obecności trenera Grzegorza Wagnera warunki przejścia do Jadaru Radom.

Łotewski zawodnik to postać doskonale znana na siatkarskim rynku w Polsce. Grał w klubach ekstraklasy z Częstochowy i Bełchatowa. Jest wielokrotnym mistrzem Łotwy, ma też złoty medal mistrzostw Arabii Saudyjskiej. Wywalczył ponadto wicemistrzostwo świata juniorów. Kalnins ma 28 lat i 201 cm wzrostu. Gra na pozycji atakującego.Jak powiedział dyrektor Jadaru Bogdan Domagała, warunki zaproponowane przez Łotysza są do przyjęcia. Niewykluczone, że już niedługo będzie wiadomo, czy Łotysz zagra w Radomiu. Rozważany jest też wariant zatrudnienia w Jadarze Krzysztofa Niedzieli (ostatnio Politechnika Warszawa), który przymierza się także do gry w AZS-ie Olsztyn.

W rozmowach działaczy z Kalninsem uczestniczył nowy trener radomian Grzegorz Wagner. Obaj w sezonie 2001-2002 bronili barw Pamapolu AZS Częstochowa. Wczoraj Wagner przyglądał się też trenującym w hali MOSiR-u siatkarzom Jadaru. Przypomnijmy, oficjalnie obejmie on zespół 1 czerwca.

Jadar wciąż nie ma rozgrywającego. Wiadomo już, że nie będzie nim Maciej Dobrowolski, który wybrał ławkę rezerwowych w Skrze Bełchatów. Rosną więc akcje Łukasza Kruka, byłego siatkarza Chemika Bydgoszcz.

Zobacz również:

Transfery w serii B I ligii mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved