Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Leszek Milewski oficjalnie trenerem siatkarek Gedanii

Leszek Milewski oficjalnie trenerem siatkarek Gedanii

Leszek Milewski już w środę rozpocznie pracę ze zdegradowaną do serii B I ligi Energą Gedania. Cel jest jasny - zespół w ciągu jednego sezonu ma wrócić do elity. Największym trenerskim osiągnięciem Milewskiego jest opieka nad żeńską reprezentacją Polski (lata 1988-1990).

Nie udało się zatrudnić jednego byłego szkoleniowca reprezentacji Polski Zbigniewa Krzyżanowskiego, to znalazł się drugi. Leszek Milewski już w środę rozpocznie pracę ze zdegradowaną do serii B I ligi Energą Gedania. Cel jest jasny – zespół w ciągu jednego sezonu ma wrócić do elity

Siatkarki Gedanii nie grają ostatnio dobrze, w minionym sezonie spadły z serii A I ligi, ale ambicje działaczy są duże. Zespół już w przyszłym roku ma wrócić do grona najlepszych drużyn w kraju. W Gdańsku od lat doskonale szkoli się młodzież, juniorskie zespoły zdobywają medale mistrzostw Polski w niemal każdej kategorii wiekowej, ale zespół seniorek nie może wyrwać się z przeciętności. Cały czas balansuje na krawędzi serii A i B I ligi. Działacze uznali, że najwyższy czas to zmienić. W ciągu dwóch lat Gedania ma stać się co najmniej solidnym ligowcem.Na razie zarząd obniżył pensje większości zawodniczek, niektórym nawet o połowę. W planach jest również „przewietrzenie” składu. Odeszła już Margeritta Szyjanowa, trudno będzie zatrzymać kapitan zespołu Alicję Szajek, która ma propozycje z lepszych klubów. Drużyna ma być jednak wzmocniona, może nawet byłymi zawodniczkami z Gdańska, które są w szerokiej kadrze reprezentacji Polski. W kręgu zainteresowań są m.in. Milena Rosner i Emilia Reimus.

Ostateczne decyzje podejmie trener, bo nie będziemy budować mu zespołu z zawodniczek, których nie chce w drużynie. Musi wziąć na siebie odpowiedzialność za decyzje kadrowe – zaznacza prezes Gedanii Zdzisław Stankiewicz.

Decyzje kadrowe będą zapadać od przyszłego tygodnia, ale już wczoraj kontrakt z Gedanią podpisał trener Leszek Milewski. – Rozglądam się za wzmocnieniami. Przede wszystkim potrzebujemy rozgrywającej i atakującej z dobrym przyjęciem zagrywki. Zespół trzeba uzupełnić – mówi Milewski.

Milewski ma 51 lat i spore doświadczenie na ławce trenerskiej. W ubiegłym sezonie pracował jako główny trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Dlatego nie powinno mu sprawić trudności dogadanie się z większością młodych zawodniczek z Gdańska. Ma również autorytet w całym środowisku siatkarskim. Prowadził czołowe polskie zespoły kobiece m.in. Naftę Gaz Piła i Stal Bielsko-Biała. Jest także twórcą sukcesów męskiej drużyny Mostostalu Kędzierzyn Koźle. W sezonie 1994/1995 wprowadził ją do serii A, a dwa lata później zdobył wicemistrzostwo Polski. Od tamtej pory Mostostal należy do ścisłej czołówki ligi, udanie reprezentuje się w europejskich pucharach. Największym trenerskim osiągnięciem Milewskiego jest opieka nad męską reprezentacją Polski (lata 1988-1990).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved