Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Juniorki i juniorzy w woj. podlaskim

Juniorki i juniorzy w woj. podlaskim

Jakub Groblewski i Piotr Turzyński z MUKS 15 Białystok to najlepsza para juniorów na Podlasiu w siatkówce plażowej. Wśród juniorek triumfował duet AZS-u Białystok: Patrycja Klekotka i Karolina Mróz.

Jakub Groblewski i Piotr Turzyński z MUKS 15 Białystok to najlepsza para juniorów na Podlasiu w siatkówce plażowej. Wśród juniorek triumfował duet AZS-u Białystok: Patrycja Klekotka i Karolina Mróz.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorzy. Organizatorzy turnieju w Suwałkach nie mogli narzekać na brak zainteresowania.W regulaminowym terminie zgłosiło się 12 par – tłumaczy Franciszek Ilczuk, odpowiadający w Podlaskim Związku Siatkówki za plażówkę. – Chętnych było znacznie więcej. Jednak nie mogliśmy dopuścić ich do turnieju, bo to podwoiłoby koszty organizacyjne, a nawet w związku krucho jest z pieniędzmi.

Juniorzy walczyli o cztery czołowe miejsca – premiowane udziałem w jednym z turniejów półfinałowym. Dopiero zajęcie co najmniej czwartego miejsca na tym poziomie daje prawo gry w 16-drużynowym finale mistrzostw Polski.

Przez szereg ostatnich lat nie udawało się podlaskiej parze awansować do finału – mówi Ilczuk. – Ale tym razem wydaje się, że nasze szanse są spore. Taki sukces byłby świetnym ukoronowaniem 10-lecia rozgrywek plażówki na Podlasiu.

Ostatecznie zmagania juniorskie wygrała para MUKS-u 15 Białystok: Groblewski i Turzyński. Prawo gry w półfinale zyskali także następni w kolejności: Stefan Ochryciuk i Bartosz Małachowski (Olimpijczyk Białowieża), Piotr Jedynasty i Przemysław Tomkiewicz (SUKSS Suwałki) oraz Adam Szpilko i Adam Dawidziuk (MKS Hajnówka).

W skromniejszej obsadzie toczył się turniej juniorek w Białymstoku. Do piątku zgłoszone były cztery pary, ale ostatecznie na piasek wyszło sześć duetów. Trzy z nich tworzyły zawodniczki białostockiego AZS-u – co z miejsca stawiało je w roli faworytek.

Traktujemy turniej zabawowo – wyjaśniał Czesław Tobolski, który obserwował poczynania podopiecznych. – Na tym etapie rywalizacja na piasku nie może zaszkodzić. Inaczej byłoby, gdyby zawodniczki niemal cały sezon letni spędzały na grze w plażówkę. Wówczas pewnych złych przyzwyczajeń trudno byłoby uniknąć.

Zawodniczki zażarcie walczyły nie tylko z rywalkami, ale i upałem. W tych warunkach najlepiej poradziła sobie para Klekotka/Mróz, która z racji największej liczby rozegranych meczów w Serii B typowana była na zwyciężczynie. Drugie miejsce dość niespodziewanie wywalczyła para BTPS Białystok: Anna Szulborska/Katarzyna Obacz. Dopiero na trzecim miejscu uplasowały się: Urszula Iwaniuk i Aleksandra Olesiuk (AZS). Czwarte zajęły: Anna Korol i Anna Zugaj (BTPS).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved