Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Dalsze plany reprezentacji Niemiec

Dalsze plany reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec zajęła w Finlandii drugie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata. Niemcy na turnieju w Finlandii zaprezentowali się dobrze, szczególnie w meczu z Chorwatami. Trener Moculescu ma nadzieję na awans do Mistrzostw Świata.

Reprezentacja Niemiec zajęła w Finlandii drugie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata. Pokonała kolejno 3:1 Chorwację (25:17, 27:25, 23:25, 25:17), 3:1 Słowenię (25:22, 25:15, 20:25, 29:27), by na koniec ulec gospodarzom turnieju 1:3 (25:23, 18:25, 23:25, 21:25).

Zajęcie drugiego miejsca w grupie spowodowało, że drużyna Steliana Moculescu w kolejnej batalii o wyjazd do Japonii w przyszłym roku, musi stoczyć walkę z teoretycznie silniejszymi przeciwnikami. Na turnieju, który odbędzie się w dniach 29-31 lipca w Neapolu, zmierzą się z utytułowanymi Włochami (Mistrzowie Europy, II miejsce na Olimpiadzie), a także z Hiszpanią i Ukrainą (zwycięzcy grupy F na turnieju w Czechach) Pierwsze i drugie miejsce zapewnia udział w Mistrzostwach Świata, natomiast reprezentacja, która zajmie trzecie miejsca, będzie miała jeszcze ostatnią szansę powalczyć o awans pod koniec sierpnia w Bułgarii.Niemcy na turnieju w Finlandii zaprezentowali się dobrze, szczególnie w meczu z Chorwatami. – Drużyna pokazała dużą dojrzałość – powiedział potem trener.

W meczach z Chorwacją i Finlandią nie zagrał kapitan drużyny – Stefan Hübner, który powraca do gry po długiej przerwie spowodowanej licznymi kontuzjami. – Muszę naprawdę uważać. Nie mogę ryzykować – to słowa Huebnera.

Trener siatkarzy jest pełen nadziei, że po raz pierwszy od 1994 roku zakwalifikują się do walki o medale na Mistrzostwach Świata.

Zanim jednak rozegrają batalię o ten awans 3 i 4 czerwca w Friedrichshafen spotkają się w Lidze Europejskiej z Finlandią. Poza niedawnymi rywalami z turnieju w Tampere w grupie są też Rosja i Estonia.

źródło: volleyball-online.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved