Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Bodys nowym trenerem AZS Ostrowiec Świętokrzyski?

Bodys nowym trenerem AZS Ostrowiec Świętokrzyski?

Karuzela transferowa w siatkówce rozkręca się na dobre. W AZS Ostrowiec zachodzą istotne zmiany kadrowe. Wszystko wskazuje na to, że nowym szkoleniowcem ostrowieckiej drużyny będzie dotychczasowy trener MMKS Dąbrowa Górnicza, Jarosław Bodys.

Karuzela transferowa w siatkówce rozkręca się na dobre. W AZS Ostrowiec zachodzą istotne zmiany kadrowe. Wszystko wskazuje na to, że nowym szkoleniowcem ostrowieckiej drużyny będzie dotychczasowy trener MMKS Dąbrowa Górnicza, Jarosław Bodys.

W minionym sezonie z dąbrowskim zespołem Bodys rywalizował o awans do I ligi „A”. Sztuka ta nie udała się i w ostatecznej klasyfikacji lepsze okazały się drużyny Piasta Szczecin oraz Politechniki Częstochowa. – Na razie pan Bodys jest kandydatem na trenera AZS-u. Prowadzimy z nim w tej sprawie rozmowy. Jeśli jednak zostanie trenerem, to Andrzej Zborowski zostałby II trenerem i jednocześnie kierownikiem drużyny – wyjaśnia wiceprezes ds. sportowych klubu, Marek Karabin. Rozmowy są w bardzo zaawansowanym stadium i potwierdzają to zarówno działacze z Ostrowca jak i sam zainteresowany. – Nie chcę mówić za wcześnie, ale ja osobiście jestem na dziewięćdziesiąt procent zdecydowany na pracę w Ostrowcu – wyjaśnił Bodys.Na tym jednak nie koniec zmian kadrowych. Na pewno w przyszłym sezonie, w pierwszoligowym teamie nie zagra rozgrywająca Anna Wiśniewska, która najprawdopodobniej będzie reprezentowała barwy drugoligowca z Pszczyny. Nowego klubu szukają skrzydłowe Anna Brożek oraz Monika Piasecka. Najprawdopodobniej te trzy zawodniczki opuszczą AZS. Wiceprezes ds. sportowych gorączkowo poszukuje nowych zawodniczek. Prowadzi rozmowy, które są na etapie finalizacji. Najprawdopodobniej nową rozgrywającą będzie Renata Gil, która w minionym sezonie występowała w drużynie prowadzonej przez Jarosława Bodysa. Gil ma 33 lata i mierzy 180 cm wzrostu. Wcześniej występowała w reprezentacji Polski seniorek. Ponadto prowadzone są jeszcze rozmowy z dwiema zawodniczkami z tego samego klubu. Mowa o 31-letniej Urszuli Jędrys-Szynkiel oraz 27-letniej Wiesławie Witczak-Siuda. Pierwsza ma 182 cm wzrostu i gra na pozycji środkowej, druga zaś mierzy 180 cm i gra na pozycji przyjmującej. – Jesteśmy również w trakcie rozmów z Agnieszką Buzałą z AZS Białystok – powiedział Karabin. Buzała ma 29 lat, 180 cm wzrostu i na parkiecie gra jako przyjmująca.

Ostrowieccy działacze są również zainteresowani pozyskaniem 18-letniej siatkarki SMS-u Sosnowiec, Katarzyny Zarocińskiej. Kolejną nową twarzą najprawdopodobniej będzie Agata Wilk, grająca dotychczas w Stali Mielec.

Nie należy również zapominać o tym, że do tej pory nie ma odpowiedzi ze strony działaczy Stali Bielsko-Biała, na zapytanie ze strony świętokrzyskiego klubu w sprawie Joanny Szeszko oraz Edyty Rzenno.

Jeśli udałoby się skompletować wszystkie wspomniane zawodniczki, to wspólnie z tymi, które zostają w Ostrowcu mają tworzyć drużynę, której celem będzie walka o czołowe miejsce w I lidze.

źródło: Słowo Ludu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved