Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Resovia ma już komplet

Resovia ma już komplet

Resovia, jako pierwsza w ekstraklasie, skompletowała kadrę na nowy sezon. W tym tygodniu przyjedzie do Rzeszowa 21-letni środkowy Michał Kaczmarek, mistrz świata juniorów, aby podpisać uzgodnioną już umowę. I na tym budowa się zakończy.

Resovia, jako pierwsza w ekstraklasie, skompletowała kadrę na nowy sezon. W tym tygodniu przyjedzie do Rzeszowa 21-letni środkowy Michał Kaczmarek, mistrz świata juniorów, aby podpisać uzgodnioną już umowę. I na tym budowa się zakończy.

Nie porywaliśmy się na wielkie nazwiska i pieniądze. Naszym celem jest budowa przyszłościowego zespołu. Takiego, który za 2-3 lata będzie mógł walczyć w Pucharze Europy. Nie pasuje do tej koncepcji tylko Dusan Kubica, ale po odejściu Sławka Gerymskiego, przez rok będzie wnosił spokój do drużyny, która ma być zgranym kolektywem – komentuje Jan Such, trener Resovii.Nowe twarze to libero Dusan Kubica (poprzednio Mostostal), rozgrywający Grzegorz Pilarz, środkowy Michał Kaczmarek (obaj Jastrzębski Węgiel) i przyjmujący Wojciech Gradowski (Politechnika Warszwa).

Najbardziej jestem zadowolony z Pilarza, bo to bardzo utalentowany i pracowity chłopak. W Jastrzębiu nie grał za wiele, a u nas będzie miał duże pole do popisu dla prowadzenia szybkiej gry – kontynuuje Such. – Pozostałe kontrakty także zostały przemyślane. Nikt jednak nie ma pewnego miejsca w „6”. Pilarz musi udowodnić, że jest lepszy od Tomka Kozłowskiego. Ale największa rywalizacja zapowiada się na przyjęciu z atakiem; o dwa miejsca walczyć będą: Tomek Kamuda, Staszek Pieczonka, Wojtek Gradowski i Piotrek Łuka. Czeka nas ciężka praca, wierzę, że młodzi będą pełni zapału.

Odchodzą z drużyny: Piotr Podpora, Siergiej Żywołożnyj, Mariusz Kuczko, Paweł Kupisz i Sławomir Gerymski. Nie wiadomo co będzie z Wojciechem Pawłowskim, bo Jastrzębie zażyczyło sobie za transfer wysoką kwotę. Resovia takiej kasy na pewno nie da i będzie czekać na ewentualny upust.

Pierwsze spotkanie po wakacjach 15 lipca o godz. 12 na siłowni. Potem, oprócz normalnych zajęć, oglądanie turnieju eliminacyjnego do MŚ w hali na Podpromiu. 16-18 września turniej 100-lecia Resovii z udziałem gospodarzy i trójki medalistów MP minionego sezonu.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved