Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Piotr Lipiński wraca do AZS Olsztyn

Piotr Lipiński wraca do AZS Olsztyn

Piotr Lipiński, do niedawna pierwszy rozgrywający Mostostalu, w przyszłym sezonie będzie występował w barwach PZU AZS Olsztyn. Wraz z Pawłem Zagumnym będzie tworzył w tym klubie parę rozgrywających.

Piotr Lipiński, do niedawna pierwszy rozgrywający Mostostalu-Azoty Kędzierzyn–Koźle, w przyszłym sezonie będzie występował w barwach PZU AZS Olsztyn. Wraz z Pawłem Zagumnym będzie tworzył w tym klubie parę rozgrywających, przy czym zapewne przypadnie mu rola zmiennika pierwszego rozgrywającego reprezentacji kraju. Kontrakt ma być podpisany w dniu dzisiejszym.

Piotr Lipiński przybył do Mostostalu w roku 1998 z olsztyńskiego AZS-u. Ten urodzony w Olsztynie (4.01.1979 r.) zawodnik osiągnął z kędzierzyńskim zespołem największe sukcesy w jego historii (m.in. 4 razy zdobył tytuł mistrza Polski, 3 razy zdobył Puchar Polski, a w europejskich pucharach był trzeci w Pucharze CEV Supercup i trzeci w Final Four LM). Grający z nr 5 Piotr Lipiński, był początkowo zamiennikiem Sławomira Gerymskiego, a następnie Słowaka Marka Kardosa. Po jego odejściu w roku 2004, Piotr Lipiński został pierwszym rozgrywającym Mostostalu. Z tym zespołem zakończył ubiegły sezon na piątym miejscu.Po siedmiu latach gry, popularny „Lipa” wraca do Olsztyna. Ostatnio pojawiła się szansa, że w nowym sezonie w barwach PZU AZS Olsztyn wystąpią Dawid Murek i Piotr Gruszka!

Przez miniony weekend wyjaśniło się kilka kolejnych niejasności. Jest już prawie pewne, że kierownictwo olsztyńskiego klubu nie przedłuży umowy z dotychczasowym kapitanem drużyny, rozgrywającym Mariuszem Szyszko.

Jeszcze do niedawna kandydatem na jego następcę był Maciej Dobrowolski, kolejny wychowanek i były rozgrywający AZS. Ostatecznie Dobrowolski wystąpi w nowym sezonie w Skrze Bełchatów.

Nie zobaczymy też w drużynie olsztyńskiej Krzysztofa Śmigla, który był zmiennikiem Pawła Papke. Teraz jednym z zastępców reprezentacyjnego atakującego będzie prawdopodobnie mistrz świata juniorów Marcel Gromadowski z Mostostalu.

W rachubę wchodził też do niedawna Bartosz Kurek (AZS Nysa), ale na wyjazd do Olsztyna nie wyraziła zgody jego… matka. Kurek (a właściwie jego mama) wolał wybrać pobliski Kędzierzyn.

Działacze olsztyńskiego klubu prowadzą nadal rozmowy z kapitanem reprezentacji i mistrzem Polski Piotrem Gruszką (Skra Bełchatów) oraz z Dawidem Murkiem, siatkarzem Panathinaikosu Ateny. Ten drugi ma do wyboru powrót do Grecji, grę w Olsztynie lub w jednym z klubów rosyjskiej ekstraklasy.

Jeżeli żaden z nich nie podpisze kontraktu z PZU AZS, to kolejnym nominalnym zastępcą Pawła Papkego w roli atakującego będzie Mark Siebeck.

Dla nas, w sytuacji niedyspozycji Michała Bąkiewicza, najbardziej dotkliwym może okazać się brak mocnych skrzydeł – tłumaczy Zdzisław Binerowski, szef sekcji siatkówki PZU AZS. – Jeżeli chcemy nadal walczyć o tytuł mistrza Polski, a o to przecież chodzi nam i naszemu sponsorowi, to nie możemy dopuścić do luki na tej pozycji. Stąd nasze gorączkowe starania o mocnych zawodników skrzydłowych. Jednak o tym, jakie będą ostateczne rezultaty rozmów, będzie ostatecznie wiadomo najpóźniej za dwa tygodnie, czyli przed wyjazdem reprezentacji na jej mecze zagraniczne w Lidze Światowej – konkretyzuje Zdzisław Binerowski.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved