Strona Główna > Aktualności > MOS Wola Warszawa po wyprawie do Berlina

MOS Wola Warszawa po wyprawie do Berlina

Od czwartku do niedzieli przebywała w Berlinie juniorska drużyna MOS Wola Warszawa, pod wodzą Krzysztofa Felczaka. Warszawiacy przegrali w piątek 1:3 z VC Olympia Berlin Zürich Team (reprezentacja Niemiec roczników 85-86) i wygrali w niedzielę 3:2 z VC Olympia Berlin Zürich Team (rocznik 87).

Trener Felczak nie mógł zabrać ze sobą najlepszych zawodników. W drużynie MOS Wola zabrakło trzech mistrzów Europy (Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz i Mateusz Gorzewski, aktualnie są z reprezentacją Polski w Brazylii). Dlatego skład został uzupełniony kadetami, z tym, że „wolne” po ciężkim sezonie otrzymał również Fabian Drzyzga.

Do Berlina wyjechała ekipa w następującym składzie:

Kamil Mazowiecki (86), Kamil Skrzypkowski (86), Waldemar Świrydowicz (86), Bartosz Zrajkowski (86), Dominik Wójcicki (87), Michał Stępień (87), Paweł Kowal (87), Tomasz Keller (87), Jakub Kiszka (87), Maciej Kościołowski (87), Tomasz Biederka (87), Igor Łukasik (89), Mateusz Marchwicki (89).

W pierwszym meczu w Berlinie, juniorzy MOS Wola, wicemistrzowie Polski, przegrali 1:3 z VC Olympia Berlin Zürich Team, czyli z reprezentacją Niemiec – rocznik 85-86, przygotowującą się do udziału w mistrzostwach świata. Przypomnijmy, że Niemcy to trzecia drużyna Europy w tej grupie wiekowej, podczas gdy reprezentacja Polski 85-86, niestety, nie zakwalifikowała się do finałów ME.

Jak informował z Berlina trener Krzysztof Felczak, trzy sety tego meczu grane były z wyraźną przewagą zespolu niemieckiego (grali w pełnym skladzie: 6 zawodnikow z VC Olympia Berlin, 2 z Frankfurtu i 4 z Friedrichshafen). W czwartym secie w zespole Woli weszlo dwóch nowych zawodnikiow: Keller i Mazowiecki i ku zaskoczeniu Niemców Warszawiacy wygrali, grając bardzo skutecznie w każdym elemencie. W calym meczu dobrze grali Świrydowicz i Łukasik.

MOS Wola – Niemcy (Reprezentacja’ 85-86) 1:3

(13:25, 17:25, 16:25, 25:21)

MOS Wola: Zrajkowski, Skrzypkowski (Kiszka), Świrydowicz, Wójcicki, Łukasik, Stępień, Kowal (libero)oraz Mazowiecki i Keller

W drugim meczu, na zakończenie wizyty, drużyna juniorów MOS Wola wygrała 3:2 mecz z zespołem rocznika 1987 Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Berlinie. W dryżynie berlińskiej gra pięciu reprezentantów Niemiec rocznika 87.

Z informacji trenera Krzysztofa Felczaka wynika, że mecz był zacięty i szkoda tylko pierwszej partii, gdzie MOS Wola prowadził już 18:13 , ale przegrał 25:27. W pozostałych setach wszystko decydowało się na początku. Zespół, który uzyskiwał przewagę, „dowoził” ją do końca seta.

MOS Wola – VC Olympia Berlin Zürich Team 3:2

(25:27, 25:18, 22:25, 25:16, 15:12)

MOS Wola: Zrajkowski, Keller, Świrydowicz, Mazowiecki, Łukasik, Stępień, Kowal (libero) oraz Kiszka, Wójcicki, Kościołowski

Kamil Skrzypkowski doznał kontuzji palca w czasie sobotniego turnieju siatkówki plażowej i nie mógł grać.

Gospodarze niemieccy byli zadowoleni z gier kontrolnych z warszawskim zespołem, mimo że ten przyjechał do Berlina w osłabieniu. Zapowiedziano kontynuowanie wymiany pomiędzy MOS-em Wola a Olympią Berlin.

źródło: nieokreślone