Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kluby za stopniowym zmniejszeniem serii B

W poniedziałek, w Warszawie, obradowali przedstawiciele klubów serii B I ligi. Przedstawiciele klubów, podobnie jak Wydział Szkolenia i Wydział Rozgrywek, opowiedzieli się za stopniowym zmniejszaniem ilości drużyn w serii B.

W poniedziałek, w Warszawie, obradowali przedstawiciele klubów serii B I ligi. Tematem spotkania były propozycje reformy rozgrywek zaplecza ekstraklasy. Przedstawiciele klubów, podbnie jak Wydział Szkolenia i Wydział Rozgrywek, opowiedzieli się za stopniowym zmniejszaniem ilości drużyn w serii B.

Przedstawicele jedenastu klubów męskiej serii B zapoznali się z proponowanymi pomysłami na reorganizację rozgrywek. Wśród zebranych zabrakło przedstawicieli klubów z Radlina, Bełchatowa i Ozorkowa.Na spotkaniu oficjalne stanowisko Wydziału Szkolenia i Wydziału Rozgrywek PZPS przedstawił Waldemar Wspaniały. Propozycja zakłada stopniowe zmniejszanie liczby drużyn w serii B (która przyjmie nazwę I liga) do 10 zespołów.

W sezonie 2005/2006 liga wystartowałaby w składzie 15 drużyn (dodatkową drużyną byłby SMS PZPS), a z ligi spadłyby ostatnie 4 zespoły. Kwestią otwartą jest, czy po rundzie zasadniczej będzie rozgrywana faza play-off, czy też nie. Awans do serii B uzyskają tylko dwaj z czterech zwycięzców II lig, wyłonieni w drodze baraży.

W sezonie 2006/2007 również opuszczą ligę cztery drużyny, a awansują dwie. W ten sposób w kolejnym sezonie zagra tylko 10 drużyn, podobnie jak i w PLS.

Stanowisko to poparło osiem z jedenastu klubów. Za powiększeniem ligi i podziałem na grupy głosowali tylko przedstawiciele Olimpii Sulęcin, AZS Nysa i GTPS Gorzów Wlkp.

Teraz oficjalna propozycja klubów serii B, Wydziału Szkolenia oraz Wydziału Rozgrywek, zostanie przedstawione Zarządowi PZPS. Wcześniej propozycja była dyskutowana przez Radę Związku, czyli przedstawicieli wszystkich okręgów. Zarząd ma podjąć ostateczną decyzję na spotkaniu, które odbędzie się 13 czerwca.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved