Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Dusan Kubica: Resovia wydała mi się najlepsza

Dusan Kubica: Resovia wydała mi się najlepsza

Dusan Kubica od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem rzeszowskiego klubu. Dla Dziennika Nowiny mówił między innymi o motywach przejścia do Resovii, ale także o sobie.

Dusan Kubica od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem rzeszowskiego klubu. Dla Dziennika Nowiny mówił między innymi o motywach przejścia do Resovii, ale także o sobie.

Dlaczego wybrałeś Resovię?– Miałem jeszcze propozycje z Francji, Turcji i Czech, ale ta z Resovii wydała mi się najlepsza. Jest tutaj dobra drużyna, piękna hala, super kibice. Myślę, że razem damy radę wiele wygrać w tym sezonie.

Wiele, czyli ile?

– Teraz trudno powiedzieć, o co konkretnie będziemy walczyć. Na pewno będziemy zadowoleni ze spokojnego miejsca w środku tabeli. Powalczymy z każdym i może uda nam się sprawić jakąś niespodziankę. Zobaczymy…

Trener Jan Such liczy, że będziesz mocnym punktem drużyny…

– Będę się starał, ale sukces zależał będzie nie tylko ode mnie. Musimy tworzyć zgrana drużynę i wygrywać co się da.

Z jakimi uczuciami żegnasz się z Mostostalem Kędzierzyn?

– Spędziłem w tym klubie cztery udane sezony. Z powodzeniem graliśmy w Lidze Mistrzów i polskiej lidze. Będę te lata bardzo dobrze wspominał.

Grałeś w swojej karierze w reprezentacji Słowacji…

– Grałem m.in. na mistrzostwach Europy w Ostrawie, ale nie był to dla mnie, jak i całej naszej drużyny udany występ. W sumie miałem tych występów 20.

Dlaczego zdecydowałeś się na libero, skoro w siatkówce największy splendor spływa na atakujących?

– Grałem kiedyś jako przyjmujący, ale jak pojawiła się pozycja libero, która bardziej mi siedziała, przeorientowałem się na nią.

Pochodzisz, podobnie jak Andrea Pavelkova, siatkarka Stali Mielec, z Żiliny. Znacie się?

– Bardzo dobrze.

Jakim jesteś facetem?

– Spokojnym, opanowanym, lubię jeździć w góry i dużo odpoczywać. Moim hobby jest turystyka i… teraz rodzina. W październiku przeniesiemy się do Rzeszowa. Kontrakt z Resovia podpisałem z terminem ważności od 1 sierpnia. Wcześniej pojadę z kolegami na obóz.

Rozmawiał Marek Bluj.

Dusan Kubica

urodzony: 12.12.1972; wzrost: 187 cm; waga: 84 kg; zasięg z wyskoku do bloku: 305 cm; zasięg z wyskoku do ataku: 325 cm; narodowość: Słowak; poprzedni klub: Mostostal Azoty Kędzierzyn; specjalność: libero; stan cywilny: żonaty z Ivetą; dzieci: Mikola (1 miesiąc).

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved