Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Juniorzy MOS Wola Warszawa jadą jutro do Berlina

Juniorzy MOS Wola Warszawa jadą jutro do Berlina

W czwartek wyjeżdżają do Berlina juniorzy MOS Wola. Drużyna jedzie do Niemiec osłabiona, bez trzech mistrzów Europy, przebywających z reprezentacją Polski w Brazylii. Warszawiacy jadą z rewizytą. Juniorzy niemieccy przebywali w Warszawie we wrześniu 2004, przed rozpoczęciem sezonu 2004/2005.

W czwartek wyjeżdżają do Berlina juniorzy MOS Wola. Drużyna jedzie do Niemiec w bardzo okrojonym składzie, bez trzech mistrzów Europy, którzy przebywają aktualnie z reprezentacją Polski w Brazylii. Warszawiacy jadą z rewizytą. Juniorzy niemieccy przebywali w Warszawie we wrześniu 2004, przed rozpoczęciem sezonu 2004/2005.

VC Olympia Berlin – Zürich Team to Szkoła Mistrzostwa Sportowego Niemieckiego Związku Siatkówki (odpowiednik polskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale). Starsza drużyna tej szkoły gra w 1.Bundeslidze, a młodsza w 2.Bundeslidze seniorów. Pierwsza drużyna juniorska VC Olympia Berlin, to prawie w całości reprezentacja Niemiec w tej grupie wiekowej.Podczas pobytu Niemców w Warszawie, we wrześniu 2004, MOS Wola (roczniki 86-87), po świetnym meczu, pokonał VC Olympię Berlin (roczniki 87-88 – praktycznie reprezentacja narodowa Niemiec) w stosunku 3:1 – w dodatkowym piątym secie wygrali Niemcy i w sumie było 3:2 dla MOS Wola.

Obecnie do Berlina MOS Wola wyjeżdża w bardzo okrojonym składzie, bez trzech mistrzów Europy – Zbyszka Barmana, Grzegorza Łomacza i Mateusza Gorzowskiego, którzy wyjechali do Brazylii z reprezentacją Polski.

W programie pobytu juniorów MOS Wola w Berlinie, jest zwiedzanie miasta, mecz z narodową reprezentacją Niemiec juniorów (roczniki 85-86), która przygotowuje się do Mistrzostw Świata, turniej siatkówki plażowej wspólnych drużyn siatkarzy niemieckich i polskich oraz wspólny wieczór kulturalny. Na zakończenie wizyty, w niedzielę 29 maja, Warszawiacy zagrają z drużyną VC Olympia Berlin – roczniki 87-88. Powrót do Warszawy planowany jest w niedzielę wieczorem.

źródło: moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved