Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Bez Giby i Gustavo przeciwko Wenezueli

Bez Giby i Gustavo przeciwko Wenezueli

Gwiazda reprezentacji Brazylii – popularny Giba nie zagra w pierwszych spotkaniach Ligi Światowej przeciwko reprezentacji Wenezueli, które już w najbliższy weekend rozegrane zostaną w Caracas.

Gwiazda reprezentacji Brazylii – popularny Giba nie zagra w pierwszych spotkaniach Ligi Światowej przeciwko reprezentacji Wenezueli, które już w najbliższy weekend rozegrane zostaną w Caracas.

Giba złapał jakiegoś wirusa – tłumaczy trener Canharinios Bernardo Rezendesami nie wiemy, co to tak naprawdę jest. W piątek był na badaniach w miejscowości Curitiba. Na razie nie bierze udziału w przygotowaniach z resztą drużyny. Nie wiem również czy zagra w przyszłym tygodniu przeciwko Portugalii – ubolewa szkoleniowiec.W pierwszych spotkaniach nie wystąpi również Gustavo, który odpoczywa po sezonie we Włoszech, gdzie wraz z drużyną Sisley Treviso wywalczył Mistrzostwo Włoch.

Dziś poznamy również nazwisko nowego kapitana Brazylijczyków. Dotychczas był nim Nalbert, który w tym sezonie postanowił skupić się na siatkówce plażowej. Wśród faworytów do tego tytułu jest Ricardinho – „Ważne jest żeby kapitan był również liderem drużyny” – mówi trener Rezende.

Brazylia rozpoczyna udział w LŚ od wyjazdowych spotkań z Wenezuelą. Mówi się, że pierwsza szóstka, która pojawi się na parkiecie w Caracas to: Dante, Murilo, Rodrigão, André, Ricardinho, Henrique albo André Heller oraz na libero Serginho.

Nie tylko polska reprezentacja otrzymała negatywną odpowiedź w sprawie zamiany zawodnika kontuzjowanego. Również w przypadku Mistrzów Olimpijskich z Sydney FIVB nie pozwoliła na zamianę.

Atakujący Serbii i Czarnogóry Goran Maric doznał kontuzji barku podczas przygotowań do rozgrywek World League i federacja serbska zwróciła się z prośba do FIVB o wymianę zawodnika. Odpowiedź światowej federacji, była tak jak w przypadku Polski – negatywna.

Gdy dodatkowo weźmiemy pod uwagę fakt, iż Ivan Miljkovic nie wie czy będzie grał w Lidze Światowej to Serbia i Czarnogóra zostaje z jednym zaledwie atakującym – Dejanem Bojovicem.

Dzisiaj Serbowie wylatują do Aten, gdzie zmierzą się w piątek oraz sobotę z reprezentacją Grecji.

Zobacz również:

Skarb Kibica Ligi Światowej 2005

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved