Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Radość Oriona Sulechów

Radość Oriona Sulechów

Awans Oriona do II ligi to wielkie wydarzenie dla fanów siatkówki z Sulechowa. Po raz pierwszy w historii męski zespół z tego miasta grać będzie na centralnym szczeblu zmagań. Do tej pory Sulechów był znany z sukcesów II-ligowych siatkarek. Teraz wyrosła im męska ,,konkurencja’’...

Awans Oriona do II ligi to wielkie wydarzenie dla fanów siatkówki z Sulechowa. Po raz pierwszy w historii męski zespół z tego miasta grać będzie na centralnym szczeblu zmagań.

Do tej pory Sulechów był znany z sukcesów siatkarek, które grają w II lidze. Teraz wyrosła im ,,konkurencja’’ w postaci drużyny mężczyzn. Rodzi się pytanie: czy tak mały ośrodek, jakim jest Sulechów, podoła prowadzeniu dwóch siatkarskich, drugoligowych ekip? Nie ma się bowiem co czarować – gra na centralnym szczeblu wiąże się ze zdecydowanie większymi wydatkami niż rywalizacja w III lidze, w której dotychczas występował Orion.Prezes Oriona, Tadeusz Jankowski, jest pełen wiary, że i z tym problemem upora się jego klub.

– Już teraz rozmawiamy z potencjalnymi sponsorami – twierdzi Jankowski. – Są oni nie tylko z samego Sulechowa. Poza tym w mieście jest doskonała atmosfera dla naszej drużyny. Świadczy o tym liczba kibiców, którzy przyszli na barażowe mecze. Był na nich sam burmistrz. On i przedstawiciele rady miasta złożyli nam deklaracje pomocy. Na pewno więc nie zostaniemy sami. Także pod względem organizacyjnym sobie poradzimy. Próbkę naszych możliwości daliśmy przeprowadzając turniej eliminacyjny i mecze barażowe.

Prezes Oriona jest także spokojny o sprawy związane z zapleczem kadrowym dla drużyny. Orion ma także zespół juniorski, a szkolenie najmłodszych wzorowo zorganizowane jest w sulechowskim Zespole Szkół.

W 18-osobowej kadrze Oriona, która występowała w minionym sezonie, był tylko jeden zawodnik spoza Sulechowa – zielonogórzanin Marcin Czajka. Jak na razie nic nie wskazuje na to, aby proporcje te w drastyczny sposób miały się zmienić podczas drugoligowych występów.

– Zamierzamy grać naszymi wychowankami – twierdzi trener, były zawodnik Oriona – Marek Szczepaniuk. – Utalentowanej młodzieży nam nie brakuje. Wkrótce powrócą do nas wypożyczeni do Zielonej Góry dwaj 17-latkowie: Paweł Myślicki i Łukasz Radzikowski.

Oriona prowadzi trenerski duet. Szczepaniukowi pomaga grający w zespole Marcin Bilon. Para ta doskonale się rozumie i uzupełnia. – Ten awans jest dla nas wielką radością, ale i zaskoczeniem – twierdzi pierwszy szkoleniowiec. – Dlatego wszyscy wkładamy wiele serca w to co robimy. Jestem przekonany, że nasza przygoda z II ligą nie skończy się po jednym sezonie.

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved