Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Pożegnanie sezonu w Bielsku-Białej

Pożegnanie sezonu w Bielsku-Białej

W piątkowy wieczór w hali BKS-u doszło do niecodziennej potyczki. Naprzeciw siebie stanęły ekipy BKS „Siatkarz-Siatkarka-Original” oraz BBTS „Stal”. Pożegnanie sezonu siatkarskiego w Bielsku-Białej było dla obu drużyn oraz przybyłych kibiców okazją do dobrej zabawy.

W piątkowy wieczór w hali BKS-u doszło do niecodziennej potyczki. Naprzeciw siebie stanęły ekipy BKS „Siatkarz-Siatkarka-Original” oraz BBTS „Stal”. Pożegnanie sezonu siatkarskiego w Bielsku-Białej było dla obu drużyn oraz przybyłych kibiców okazją do dobrej zabawy. Organizatorzy przygotowali liczne upominki – piłki z autografami, klubowe szaliki, kalendarze oraz koszulki.

Swoją obecnością mecz uświetniły byłe „stalówki”: aktualna Mistrzyni Włoch Dorota Świeniewicz, a także Ola Przybysz – w poprzednim sezonie kapitan BKS-u.Dobrą zabawę od pierwszego gwizdka zwiastował fakt, iż w roli sędziów liniowych wystąpili prezes BKS-u Czesław Świstak oraz znany sympatyk i przyjaciel siatkówki w Bielsku-Białej, Adam Wykręt.

Spotkanie było niepowtarzalną okazją, by zobaczyć w „pierwszej linii”…najniższą zawodniczkę Serii A, Mariolę Barszcz! Libero Stali popisała się nawet wzorcowym serwisem z wyskoku, czym wzbudziła aplauz licznie zebranej publiczności. W trakcie meczu szansę gry otrzymali masażyści obu drużyn – Elżbieta Handzlik (BKS) oraz Robert Siemiński (BBTS). Na parkiecie pojawił się również trener Wiesław Popik.

Niezwykłe spotkanie miało swój niezwykły finisz. Bielscy kibice byli świadkami historycznego wydarzenia – przy stanie 1:1, w trzeciej decydującej partii padł remis 25:25. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że za okrągły rok zobaczymy rewanż…

BKS Siatkarz-Siatkarka-Original – BBTS Stal 1.5:1.5 (28:26, 20:25, 25:25)

Składy:

BKS: Kacper Bielicki, Milena Sadurek, Mariola Barszcz, Joanna Staniucha, Zbigniew Żurek, Artur Żyliński, Ola Przybysz, Radosław Janora, Bartłomiej Piekarczyk, Marcin Fijałek, Edyta Rzenno, Iwona Waligóra, Elżbieta Handzlik. Trener: Zbigniew Krzyżanowski

BBTS: Mykola Karzov, Agnieszka Śrutowska, Dorota Świeniewicz, Luba Yagodina, Martin Vlk, Grzegorz Wagner, Iwona Niedźwiedzka, Elżbieta Nikiel, Robert Siemiński, Anna Kaczmar. Trener: Wiesław Popik[line=200,center]Po meczu byłe zawodniczki Stali powiedziały:

Dorota Świeniewicz, obecnie Despar Perugia:

Jakie wspomnienia wiążesz z BKS-em?

Bardzo przyjemne. Bardzo wzruszające. Dzisiaj było mi niezmiernie miło móc pobyć tutaj na hali i zagrać przed bielską publicznością. Powróciły wszystkie wspomnienia, wszystkie te piękne zwycięstwa, które tutaj odniosłyśmy.

Czy Twoje osiągnięcia we Włoszech to już szczyt Twoich marzeń, czy jeszcze nie?

Nie, absolutnie. Nigdy nie jestem usatysfakcjonowana do końca. Moim marzeniem teraz na dzień dzisiejszy jest obrona tytułu Mistrza Europy i w przyszłym sezonie bardzo bym chciała stanąć na podium z moją drużyną w czasie Ligi Mistrzów.

Rozmawiała: Magda Fritz (Radio Bielsko)[line=200,center]Ola Przybysz, obecnie Rebecchi Rivergaro:

Od kiedy jesteś w Polsce? Przebywasz w Bielsku, czy raczej u rodziny w Tychach?

Wróciłam w piątek i jestem u rodziny w Tychach cały czas. Tutaj przyjeżdżam co jakiś czas. Akurat dzisiaj dostałam zaproszenie na ten mecz i oczywiście skorzystałam. Bardzo miło wrócić na stare śmieci.

Jak wyglądało spotkanie z koleżankami z zespołu?

Najpierw widziałam się z Asią Staniuchą. Pojechała do niej do domu i przyszłam tutaj przed meczem. Bardzo miło widzieć dziewczyny, bo praktycznie z większością z nich grałyśmy przez pięć lat i cieszę się, że mogłam je znowu zobaczyć. Widziałam je jak grały z Bergamo na meczu, więc nie było to znowu tak długo.

Wyjazd do Włoch to była dobra decyzja?

– [i]Jak najbardziej. Cieszę się, że zdecydowałam się na wyjazd. Mam nadzieję, że dalej będę zadowolona, tym bardziej, że zostaję na następny rok.[/u]

Celem będzie nadal awans do Serie A? W tym roku się nie udało …

Tak. Nie udało się. Przegrałyśmy w pierwszej rundzie play-off z zespołem, który wygrał puchar Włoch A2, a teraz gra i prowadzi 2:1 w ostatnim play-off’ie. Myślę, że w przyszłym roku celem będzie po raz kolejny awans do Serie A1.

Jak było z aklimatyzacją we Włoszech? Coś Cię zdziwiło, gdy tam przyjechałaś?

Obawiałam się bardzo, bo po pierwsze nie znałam języka, po drugie po raz pierwszy zespół był ze sobą już od miesiąca – ja na ostatnią chwilę przyjechałam – ale dziewczyny przyjęły mnie bardzo dobrze, na początku pomagały, porozumiewały się po angielsku. Później już po miesiącu powiedziały, że muszę mówić po włosku, no i nauczyłam się w jakiś tam sposób. Tak samo trenerzy i klub mnie bardzo dobrze przyjęli i naprawdę cały sezon nie mogłam narzekać.

Co najbardziej zaskoczyło Cię w życiu codziennym…

Może na początku troszkę inne jedzenie. Trzeba się było przestawić. Moje ulubione danie, zupy…oni tego nie uznają, raczej jak coś to jest jeden rodzaj zupy – wszystkie warzywa są zmielone, praktycznie krem. Na pierwsze danie zawsze jem makarony i różnego rodzaju pasty.

Ale jest tam ciepło i słonecznie chyba …

Tak. Ciepło jest, chociaż mówili mi, że w zeszłym roku nie było zimy. Przyjechałam w tym roku i przywiozłam zimę ze sobą. Był śnieg, była zima, ale już wcześniej, dużo wcześniej zaczęło się robić ciepło – miesiąc przed moim wyjazdem praktycznie 25-27 stopni.

Tęsknisz czasem za Bielskiem? Śledziłaś wyniki BKS-u w internecie?

Jak najbardziej. Na początku nie miałam Internetu, postarałam się jak najszybciej o Internet i praktycznie po każdym meczu oglądałam wyniki na internecie, czytałam komentarze tak, że na bieżąco śledziłam i jak najbardziej brakowało mi dziewczyn, z którymi byłam przez pięć lat. No, ale taki jest sport.

Co sądzisz o czwartym miejscu Stali w tym sezonie?

Myślę, że dziewczyny mogły zdobyć medal, zresztą one same tak myślę uważają. Nie udało się, w tym roku było bardzo dużo meczów – Liga Mistrzyń. Zagrały bardzo dobrze w Lidze Mistrzyń. Myślę, że mimo wszystko są cały czas w tej pierwszej czwórce, czyli to jest najważniejsze.

Rozmawiali: Magda Fritz i Łukasz Wolicki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved