Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Waldemar Wspaniały będzie gościem na meczu reprezentacji

Waldemar Wspaniały będzie gościem na meczu reprezentacji

Jednym z gości dzisiejszego towarzyskiego spotkania Polska - Słowacja będzie wieloletni trener kędzierzyńskiego zespołu Waldemar Wspaniały. Obok doznań czysto sportowych, okazję stanowi otwarcie nowej hali sportowej w tym mieście.

Jednym z gości dzisiejszego towarzyskiego spotkania Polska – Słowacja będzie wieloletni trener kędzierzyńskiego zespołu Waldemar Wspaniały. Obok doznań czysto sportowych, okazję stanowi otwarcie nowej hali sportowej w tym mieście. To właśnie Waldemar Wspaniały był pomysłodawcą, aby mecz reprezentacji Polski uświetnił oficjalną inaugurację funkcjonowania tego nowoczesnego obiektu.

Dla wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej będzie to również okazja aby naocznie przyjrzeć się przygotowaniom reprezentacji do rozgrywek w Lidze Światowej. Tym bardziej, że w tej roli zadebiutuje argentyński szkoleniowiec, Raul Lozano, z którym sympatycy siatkówki w Polsce wiążą ogromnie nadzieje.Jest nowy człowiek, moim zdaniem jeden z najlepszych trenerów na świecie – mówi Waldemar Wspaniały. – Ja muszę wierzyć, że mu się uda coś z tą drużyną osiągnąć, byłem odpowiedzialny za jego wybór na trenera reprezentacji – dodaje. – Kibice od dawna zbyt wiele sobie obiecują, potrzeba więcej spokoju. Nie ma sensu robić hurraoptymizmu, dajmy Lozano popracować. W kadrze ma grupę doświadczonych zawodników, ale też kilku młodych. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Ostatnio siatkówka uzyskała wsparcie Polkomtela, w ten sposób jest zabezpieczona finansowo. Trzeba się z tego tylko cieszyć – mówi Waldemar Wspaniały.

Waldemar Wspaniały podkreśla, że jest świadomy tego, że wśród kibiców wiele emocji wzbudzają rozgrywki w Lidze Światowej. Jego zdaniem, nie jest to jednak najważniejsza impreza w tym roku. Ważniejszymi będą m.in. eliminacje mistrzostw świata i mistrzostwa Europy. Ma nadzieję, że właśnie w tych najważniejszych rozgrywkach, będzie dobrze.

W podobnym tonie wypowiada się Raul Lozano, który stwierdza, że Liga Światowa, która rozpoczyna się już w przyszły weekend, nie ma w tym sezonie najwyższego priorytetu. – To impreza medialna, ale jak przegramy, to nic się nie stanie – mówi R. Lozano. – A do najważniejszych turniejów w tym roku pozostało jeszcze trochę czasu – dodaje.

Sympatycy siatkówki w naszym kraju, mają nadzieję, że dla tych siatkarzy, igrzyska olimpijskie w Atenach, to nie był turniej ostatniej szansy. Tak bynajmniej zostało to określone zarówno przed jak i po Olimpiadzie, zakończonej niepowodzeniem siatkarzy. Czy Raul Lozano będzie w stanie wykrzesać z nich to co nie udało się jego poprzednikom. Wspaniały wierzy, że tak.

Nasi siatkarze mają po 27-28 lat, oni wciąż mogą grać i rozwijać się mówi W. Wspaniały. – Na ostatnich imprezach mistrzowskich triumfowały zespoły oparte na 30-latkach – dodaje.

W tym gronie na pewno trzeba wymienić Sebastiana Świderskiego, który w ostatnim sezonie zrobił furorę we Włoszech. Nikt pewnie nie zna lepiej Sebastiana Świderskiego niż Waldemar Wspaniały. To on go odkrył dla wielkiej siatkówki.

Poznałem tego zawodnika, gdy miał 18 lat, przez siedem lat współpracowaliśmy. Mam też osobistą satysfakcję, że te lata nie poszły na marne, że udało się go wypromować. On od początku miał jasny cel – chciał grać we Włoszech, udało mu się to. Został najlepszym siatkarzem najlepszej ligi na świecie – mówi z nieukrywaną satysfakcją W. Wspaniały. – Jeszcze kilku Polaków może moim zdaniem z powodzeniem znaleźć pracę na Półwyspie Apenińskim.

Dla sympatyków siatkówki reprezentacyjnej dwumecz ze Słowacją stanowić będzie nie lada gratkę. Na pewno też, nie braknie wspomnień osób związanych przez lata z kędzierzyńską siatkówką, z Waldemarem Wspaniałym i Sebastianem Świderskim w rolach głównych.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved