Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > W piątek i sobotę mecze ze Słowacją

W piątek i sobotę mecze ze Słowacją

Dzisiaj rozegrany zostanie pierwszy mecz na nowym obiekcie w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie to debiut trenera Raula Lozano. Do Kędzierzyna kadra naszych siatkarzy przyjechała wczoraj prosto ze zgrupowania w Spale. W Kędzierzynie zameldowali się też Słowacy.

Dzisiaj rozegrany zostanie pierwszy mecz na nowym obiekcie w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie to debiut trenera Raula Lozano.

Pomimo ogromnego zainteresowania i sprzedania niemal wszystkich wejściówek na dzisiejszy mecz organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby każdy, kto przyjdzie, mógł zasiąść na trybunach. Więcej biletów jest na sobotę. Kasy będą otwarte na 3 godz. przed każdym meczem.Polska reprezentacja rozegra dwa mecze z naszymi południowymi sąsiadami. Do Kędzierzyna kadra naszych siatkarzy przyjechała wczoraj prosto ze zgrupowania w Spale. W Kędzierzynie zameldowali się też Słowacy, którzy od 13 do 15 maja grali w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata. Doznali samych porażek – z Bułgarią, Turcją i Rumunią.

Polscy zawodnicy przyznają, że trenowali w Spale bardzo ciężko, ale nie narzekają na nowego szkoleniowca.

Dawid Murek, który nie zagra w meczach towarzyskich ze Słowacją z powodu kontuzji mięśni brzucha, bardzo pochlebnie wypowiada się o pracy z trenerem Raulem Lozano. – [i]Nie spodziewałem się aż tak ciężkich treningów, przygotowania u poprzednich trenerów były lżejsze i każdy z nas przechodzi jakieś problemy fizyczne. Trenujemy jednak chętnie, bo mamy nadzieję, że zaowocuje to dobrymi wynikami.

– Dla trenera ważny jest każdy szczegół, wszystko widzi. Zwraca uwagę na to, co jemy, czy łóżka w hotelu są odpowiedniej długości, czy między treningami wypoczywamy[/i] – dodaje Murek.

Jak podkreślają siatkarze, dawno w kadrze nie było takiej mobilizacji. Wszyscy zaczynają wierzyć, że to właśnie pod wodzą Argentyńczyka przyjdą sukcesy. Godzą się na ciężką pracę. Jeszcze przed zgrupowaniem w Spale zawodnicy otrzymali regulamin i usłyszeli od Lozano, że jeśli komuś się on nie podoba, to może odejść, a on to zrozumie. Treść regulaminu jest pilnie strzeżona. Wiadomo, że jest w nim wiele nakazów, a za ich łamanie grożą kary finansowe. To co wiemy, to po pierwsze, nie wolno zawodnikom spóźniać się na treningi. Muszą przychodzić na zajęcia w strojach nie reprezentacyjnych z logo sponsora. Idąc na trening telefony należy zostawiać w pokojach. W czasie odpoczynku, w pokojach też nie wolno rozmawiać, aby nie przeszkadzać innym. W cywilnym ubraniu można zapalić papierosa i napić się piwa, jeśli ktoś ma ochotę.

Siatkówka ma sprawiać radość, nie wolno narzekać, bo zarobki są bardzo dobre – to też należy do filozofii trenera Raula Lozano… a jeśli komuś się nie podoba, może odejść… – mówi Dawid Murek.

W środę po południu Lozano po raz pierwszy podczas zgrupowania wpuścił na trening dziennikarzy. Na początku tłumaczył, jak będą wyglądać zajęcia. Później zawodnicy się rozciągali, a następnie biegali i ćwiczyli zagrania siatkarskie.

Przy okazji spotkań w Kędzierzynie prezes Mostostalu Kazimierz Pietrzyk ogłosi najprawdopodobniej nazwisko nowego szkoleniowca miejscowego zespołu. Poza tym dla kibiców przygotowano kilka niespodzianek, będą występy artystyczne i oficjalna uroczystość otwarcia obiektu. W sobotę rozegrany zostanie mecz drużyn dziennikarzy (godz. 10:30).

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved