Strona Główna > Aktualności > Pierwsze zwycięstwo Raula Lozano

Pierwsze zwycięstwo Raula Lozano

W pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca - Raula Lozano, reprezentacja Polski wygrała w sparingowym spotkaniu ze Słowacją 3:0 (27:25, 26:24, 25:20). W meczu wyróżnili się Mariusz Wlazły i słowacki przyjmujący Martin Sopko.

W pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca – Raula Lozano, reprezentacja Polski wygrała w sparingowym spotkaniu ze Słowacją 3:0 (27:25, 26:24, 25:20).

Udany okazał się więc debiut Argentyńczyka Raula Lozano w roli szkoleniowca naszej reprezentacji. W meczu wyróżnili się Mariusz Wlazły i słowacki przyjmujący Martin Sopko.

Mecz w nowej hali w Kędzierzynie nie odzwierciedlał różnicy, jaka w europejskim rankingu dzieli obie drużyny. Słowacy postawili polskiej reprezentacji trudne warunki, a dwa pierwsze sety zakończyły się walką na przewagi.

W pierwszej partii obie drużyny grały punkt za punkt, a elementem decydującym była zagrywka. U Polaków w pole rywali wstrzelił się Mariusz Wlazły, a u rywali w tym elemencie we znaki dał się Boris Demeter. W końcówce najpierw zagrywką trafił Wlazły, potem Winiarski uderzył przechodzącą piłkę i było 27:25 dla Polski.

Drugi set rozpoczął się od przewagi gości. Słowacki blok zatrzymał Wlazłego, a Michał Winiarski zaserwował w siatkę. Potem, po asie Wojciecha Grzyba i jego bloku Polska uzyskała dwupunktową przewagę, której nie oddała do końca seta, wygrywając 26:24.

W trzeciej partii, po początkowej wyrównanej walce, uwidoczniła się przewaga gospodarzy. Atak Wlazłego i blok Grzyba i Pawła Zagumnego dały Polsce przewagę 20:16. Seta i mecz zakończył atak Wlazłego po bloku.

Brakowało dzisiaj nam zawodników ogranych na międzynarodowej arenie. Ich brak szczególnie było widać w końcówkach setów. To jest perspektywiczny skład – powiedział po meczu trener Słowacji Vladimir Pridal.

Szkoda, że przegrywaliśmy końcówki – dodał kapitan drużyny Michal Masny.

Na początku drużyna grała stremowana, dopiero potem zawodnicy zapomnieli, że to pierwszy mecz pod kierunkiem nowego trenera. Oczekiwania na pewno są większe – powiedział trener polskiej reprezentacji Raul Lozano.

Byliśmy trochę spięci, chociaż to nie był nasz debiut. Najważniejsze, że wygraliśmy, chcemy grać dobrze i wygrywać – powiedział kapitan polskiej reprezentacji Piotr Gruszka.

Polska – Słowacja 3:0 (27:25, 26:24, 25:20)

Składy zespołow:

Polska: Zagumny, Grzyb, Wlazły, Gruszka, Winiarski, Gołaś, Ignaczak (libero) oraz Stelmach, Milczarek, Gromadowski.

Słowacja: Masny, Bencic, Sopko, Demeter, Plichta, Belucha, Hody (libero) oraz Ventruba, Divis, Cerven, Sladany.