Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mostostal ma nowego trenera!

Mostostal ma nowego trenera!

Wojciech Drzyzga ma przez następne trzy lata prowadzić siatkarzy Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. Były II trener reprezentacji, Legii Warszawa i Czarnych Radom wraca na ławkę trenerską. Szczegóły kontraktu zostały już ustalone.

Wojciech Drzyzga ma przez następne trzy lata prowadzić siatkarzy Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. Szczegóły kontraktu zostały już ustalone.

– Brakuje tylko podpisu na kontrakcie – przyznaje Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu. Drzyzga w czwartek przyjechał do Kędzierzyna, dla Polsatu będzie komentował mecze reprezentacji Polski ze Słowacją. Od dwóch lat był ekspertem – komentatorem Polskiej Ligi Siatkówki.Co go skłoniło, by powrócić do trenerki? – To złe pytanie, bo ja jej przerwać nie chciałem – mówi 47-letni Drzyzga. – Po prostu w ostatnich klubach nie miałem fartu. Pracowałem w Legii Warszawa, z którą zdobyłem Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju, ale potem klub popadł w kłopoty finansowy i dwa lata po moim odejściu spadł. W Radomiu było wszystko poukładane, ale w trakcie sezonu zabrakło kasy i wszystko się posypało. Czarni Radom spadli do serii B – opowiada Drzyzga.

Drzyzga miał także przygodę z reprezentacją jako asystent Ryszarda Boska, kwiecień 2000 – lipiec 2001. Potem był PZU AZS Olsztyn, w którym po roku pracy nie przedłużono z nim kontraktu. – Zachowano się wobec mnie nie w porządku, bo wcześniej obiecano mi pracę, a jak trener nie ma w lipcu posady, to nie ma już szans na pracę – przyznaje Drzyzga, który ma podpisać trzyletni kontrakt i odmłodzić skład Mostostalu.

– Nie będę obiecywał walki o medale, bo musiałbym być oszustem lub szarlatanem. Mostostal nie stać na zakup tak drogich siatkarzy, a po drugie, na rynku nie ma wolnych pięciu reprezentantów kraju, którzy gwarantowaliby zdobycie medalu – podkreśla Drzyzga. O ewentualnych zmianach kadrowych nie chce rozmawiać. – Będzie podpis na kontrakcie, to będziemy mogli dyskutować – ucina.

W rozmowach z Drzyzgą oprócz Pietrzyka uczestniczyli członkowie rady nadzorczej kędzierzyńskiego klubu, a także Ryszard Bosek. Ten ostatni jest menedżerem kilkunastu polskich siatkarzy i jako przyjaciel Drzyzgi zapewne pomoże mu w przebudowie składu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved