Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Abramowicz prezesem SPS Zduńska Wola

Abramowicz prezesem SPS Zduńska Wola

Drużyna grającego trenera Krzysztof Domagały pożegnała się z serią B. Jest jednak, co prawda nikła nadzieja na pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. PZPS zapowiada reorganizację rozgrywek. Póki co nowy zarząd klubu szuka trenera, który poprowadzi zespół w II lidze.

Drużyna grającego trenera Krzysztof Domagały pożegnała się z serią B. Jest jednak, co prawda nikła nadzieja na pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. Polski Związek Piłki Siatkowej zapowiada reorganizację rozgrywek.

Najbardziej bliski realizacji jest projekt, aby w nowym sezonie były dwie grupy (północna i południowa) po 8 bądź 10 drużyn. Jest wówczas nadzieja, że poszerzenie ligi pozwoliłoby drużynie ze Zduńskiej Woli na automatyczne utrzymanie lub grę w barażach o utrzymanie z pozostałymi spadkowiczami.Tymczasem w klubie zmiany we władzach. – Obecny zarząd, tak jak zapowiadaliśmy, rezygnuje z pracy w klubie – powiedział Mirosław Pelc, wiceprezes.

Zawiązało się Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki. Ma ono przejąć od Stowarzyszenia Piłki Siatkowej zduńskowolską drużynę siatkarzy, która w minionym sezonie grała w serii B pierwszej ligi. Tak czy owak w nazwie drużyny pozostanie człon „SPS”. Na czele nowego stowarzyszenia stanął Andrzej Abramowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli. W skład władz weszli też Dariusz Kapciak, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej i Mirosław Jaros. Pierwszym celem jaki postawił przed sobą nowy SPS jest znalezienie dla drużyny trenera. Jego zadaniem będzie prowadzenie zespołu w rozgrywkach drugiej ligi.

W Zduńskiej Woli wszyscy żałują, że Andrzej Abramowicz nie jest krewnym rosyjskiego multimilinoera, Romana. Być może drobny ułamek fortuny właściciela Chelsea Londyn byłby najlepszą receptą na sukces siatkarskiej drużyny z województwa łódzkiego.

źródło: spsautomark.xt.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved