Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Przygotowania do meczów z Argentyną w LŚ

Przygotowania do meczów z Argentyną w LŚ

Meczami z Argentyną 27 i 28 maja w hali Łuczniczka, w Bydgoszczy reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie występy tegorocznej edycji Ligi Światowej. W grupie C rywalami Polaków będą też Grecja oraz Serbia i Czarnogóra.

Meczami z Argentyną 27 i 28 maja w hali Łuczniczka w Bydgoszczy reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie występy tegorocznej edycji Ligi Światowej. W grupie C rywalami Polaków będą też Grecja oraz Serbia i Czarnogóra.

Smaczku zmaganiom w Bydgoszczy dodaje fakt, że będzie to debiut Argentyńczyka Raula Lozano jako trenera polskiej reprezentacji w oficjalnych spotkaniach i to przeciwko jego rodakom. Szkoleniowiec zapewnia jednak, że sercem będzie po polskiej stronie, gdyż jest profesjonalistą i bierze odpowiedzialność za swych podopiecznych – powiedział dziennikarzom w poniedziałek w Bydgoszczy wiceprezes PZPS Bogusław Adamski.Zaznaczył, że wcześniej Lozano poprowadzi polski zespół w sparingowych meczach przeciwko Słowacji 20 i 21 maja w Kędzierzynie.

Występy w Lidze Światowej nie są w tym roku głównym celem stawianym przed reprezentacją siatkarzy. Najważniejszym zadaniem jest uzyskanie awansu na mistrzostwa świata w 2006 r, w drugiej kolejności – mistrzostwa Europy, a dopiero w trzeciej – wyniki w rozgrywkach LŚ – podkreślił Adamski.

Zdaniem dyrektora LŚ w Polsce Wojciecha Czayki mecze z Argentyną z pewnością będą bardzo ciekawe i zaciekłe.

Z Argentyńczykami mamy pewne rozrachunki za igrzyska w Atenach. Pamiętamy mecz obu drużyn, zakończony zwycięsko przez Polaków po 2 godzinach i 19 minutach, dopiero w tie-breaku 20:18. Zespół gości przyjedzie jednak dość odmłodzony. W składzie nie ma Marcosa Milinkovica, który w pamiętnym meczu zdobył najwięcej punktów, a także trzech jego kolegów stanowiących trzon zespołu olimpijskiego – powiedział Czayka.

Dyrektor LŚ poinformował też, że za pośrednictwem internetu sprzedano już około jednej czwartej biletów przygotowanych na oba mecze w Bydgoszczy. Wobec dużego zainteresowania kibiców zdecydowano, że pula 5300 biletów na każdy z meczów zostanie powiększona o 750 na miejsca dostawiane za liniami końcowymi boiska. Dla PZPS zarezerwowano 1200 miejsc.

Wiadomo, że spośród 18 zawodników zgłoszonych do LŚ nie wystąpią mający kłopot ze zdrowiem Michał Bąkiewicz i Paweł Papke. Działacze PZPS mają jeszcze nadzieję, że Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zgodzi się na zastąpienie ich innymi zawodnikami.

Pozostałe tegoroczne mecze LŚ zaplanowane w Polsce odbędą się 3 i 4 czerwca w Łodzi z Grecją oraz 24 i 25 czerwca w Katowicach z Serbią i Czarnogórą.

Bydgoszcz będzie gościć po raz trzeci Ligę Światową. Grały tutaj reprezentacje Wenezueli i Bułgarii. Z Argentyną po raz ostatni spotkaliśmy się w igrzyskach w Atenach i wygraliśmy 3:2. W tie-breaku było 20:18. Obecnie Argentyńczycy grają sparingi z Kubą i trzy razy zostali pokonani – dwa razy po 3:1 oraz raz 3:2.

– Dobry sportowy początek na pewno wzmocniłby nasz zespół psychicznie – dodał dyrektor Czayka.

Siatkarze Argentyny spodziewani są w Polsce 25 maja po południu.

Zobacz również:

Skarb Kibica Ligi Światowej 2005

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved