Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Niemki mają problem…

Niemki mają problem…

W specjalnym ośrodku przygotowań olimpijskich w Heidelbergu przygotowuje się do czerwcowych kwalifikacji do Mistrzostw Świata kobiet, reprezentacja Niemiec. W turnieju kwalifikacyjnym w Dreźnie, Niemki spotkają się z Polkami, z pierwszą drużyną turnieju w Atenach oraz drugą drużyną turnieju w Zagrzebiu.

W specjalnym ośrodku przygotowań olimpijskich w Heidelbergu przygotowuje się do czerwcowych kwalifikacji do Mistrzostw Świata kobiet, reprezentacja Niemiec. W turnieju kwalifikacyjnym w Dreźnie, Niemki spotkają się z Polkami, z pierwszą drużyną czerwcowego turnieju w Atenach oraz drugą drużyną turnieju w Zagrzebiu.

Nie lada kłopot ma trener reprezentacji Niemiec – Hee Wan Lee. Ze składu brązowych medalistek ostatnich ME wypadła Judith Sylwester, jedna z podstawowych zawodniczek drużyny. Sylwester jest w ciąży i nie zobaczymy jej na parkiecie do końca tego sezonu.Trener, zapytany o aktualną sytuację w drużynie, odpowiedział: – Judith była niejako rdzeniem drużyny – bardzo ważną zawodniczką dla całego zespołu. W tej sytuacji jeszcze nie wiem jak teraz mam ustawić grę.

Po zgrupowaniu w Heidelbergu, Niemki planują najpierw, w dniach od 30 maja do 5 czerwca, udział w turnieju we Włoszech. Tam spotkają się z gospodyniami oraz zespołami narodowymi Brazylii, Rosji a także Serbii i Czarnogóry. Następnie wezmą udział w turnieju w Montreux, gdzie w dniach od 5 do 13 czerwca, zagrają w grupie z Japonią, Kubą i Brazylią. Polki też zagrają w Montreux, ale w innej grupie.

W zgrupowaniu w Heidelbergu uczestniczą:

Mareen Apitz (VCO Berlin),

Atika Bouagaa (Volley Modena),

Josephine Dörfler (VCO Berlin),

Marlit Fischer (VCO Berlin),

Nadja Jenzewski (VCO Berlin),

Stephanie Kestner (VCO Berlin),

Margarethe Kozuch (TV Fischbek Hamburg),

Olessya Kulakova ( Asystel Novara),

Dominice Steffen (VCO Berlin),

Bettina Stumpf (1. VC Wiesbaden).

Na zgrupowaniu brakuje jeszcze kilku zawodniczek – między innymi ze „świeżo upieczonego” mistrza Niemiec – drużyny USC Munster.

źródło: siatkowka.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved