Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Transfery Skry Bełchatów

Transfery Skry Bełchatów

To był udany sezon nie tylko dla pierwszej drużyny – twierdzi Edward Maruszak, przewodniczący Rady Nadzorczej Skry, a zarazem twórca potęgi klubu. – Przecież juniorzy wystąpili w finale mistrzostw Polski, a drużyna żeńska, choć była beniaminkiem, utrzymała się w I lidze.

– To był udany sezon nie tylko dla pierwszej drużyny – twierdzi Edward Maruszak, przewodniczący Rady Nadzorczej Skry, a zarazem twórca potęgi klubu. – Przecież juniorzy wystąpili w finale mistrzostw Polski, a drużyna żeńska, choć była beniaminkiem, utrzymała się w I lidze.

Tymczasem, jak przyznaje Edward Maruszak, w Skrze będą niewielkie zmiany kadrowe na nowy sezon. Ważne kontrakty z klubem mają: Robert Szczerbaniuk, Damian Dacewicz, Andrzej Stelmach, Krzysztof Ignaczak, Mariusz Wlazły.– Kończy się umowa Piotrowi Gruszce, który uznany został za najlepszego siatkarza minionego sezonu – mówi Maruszak. – Wprawdzie zawodnika kuszą inne kluby, lecz na 70 procent jestem pewien, że pozostanie u nas. Renegocjujemy kontrakt. Jeśli trzeba, podwyższymy zawodnikowi płacę. Kończy się też kontrakt Robertowi Milczarkowi. On jednak pozostanie w Skrze. Gdzie będzie miał lepiej? Jeżeli chodzi o Dariusza Szulika i Bartka Neroja, to przez ostatnie dwa sezony rzadko grali. O obu zawodników zabiegają Polska Energia Sosnowiec i Resovia. Jesteśmy skłonni wypożyczyć ich na sezon. Z kolei Paweł Maciejewicz i Radosław Wnuk,jeżeli tylko zechcą, pozostaną u nas. Podobnie jak Michał Chadała. On jednak musi pogodzić się z rolą rezerwowego. Pewne jest, że w Skrze nie zobaczymy już Władimira Kastornowa, który wyjechał do Rosji.

Skra staje za to do walki o Michała Winiarskiego z Pamapolu Domex AZS Częstochowa. O przyjmującego, który okazał się objawieniem rozgrywek, walczy też PZU AZS Olsztyn i Jastrzębski Węgiel.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved