Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Polacy czekają na rywali

Polacy czekają na rywali

Estonia była najlepsza w turnieju grupy D eliminacji mistrzostw świata pierwszej fazy, który rozegrany został w Tallinie i awansowała do grupy G drugiej fazy. Jej rywalami będą od 20 do 22 maja w portugalskim Vila de Conde - gospodarze, Łotwa i Austria.

Estonia była najlepsza w turnieju grupy D eliminacji mistrzostw świata pierwszej fazy, który rozegrany został w Tallinie i awansowała do grupy G drugiej fazy. Jej rywalami będą od 20 do 22 maja w portugalskim Vila de Conde – gospodarze, Łotwa i Austria.

Gdyby Estończycy zajęli tam drugie miejsce, to zagraliby w Rzeszowie w połowie lipca z Polską, Rosją i zwycięzcą grupy E w trzeciej i ostatniej fazie eliminacji. Dwie najlepsze drużyny uzyskają bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Japonii.Eliminacje mistrzostw świata są trzystopniowe i rozpoczęły się w styczniu 2005 roku.

Od 6 do 8 maja rozgrywany będzie w rumuńskiej Tulcei turniej grupy C z udziałem gospodarzy, Belgii, Norwegii i Białorusi. Zwycięzca awansuje do grupy E.

Turniej grupy E rozegrany zostanie od 13 do 15 maja w Warnie. Na czwartego rywala czekają Bułgaria, Turcja i Słowacja. Najlepszy zespół z rywalizacji w Warnie zagra w Rzeszowie.

Kierunek Rzeszów – grupa L :

grupa C, Tulcea (6-8 maja)

Rumunia, Belgia, Norwegia, Białoruś

grupa E, Warna (13-15 maja)

Bułgaria, Turcja, Słowacja, 1. z grupy C

grupa G, Vila de Conde (20-22 maja)

Portugalia, Łotwa, Austria, Estonia

grupa L, Rzeszów (15-17 lipca)

Rosja, Polska, 1. z grupy E, 2. z grupy G

Z grupy L awans bezpośredni do MŚ uzyskają dwa najlepsze zespoły.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved