Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > GTPS już bez Waldemara Wspaniałego

GTPS już bez Waldemara Wspaniałego

Wczorajszy dzień (05.05) przyniósł smutną wiadomość dla gorzowskich kibiców - z ich klubem pożegnał się dotychczasowy trener, występującego w serii B, GTPS-u - Waldemar Wspaniały. Szkoleniowiec chce całkowicie poświęcić się pracy w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

Wczorajszy dzień (05.05) przyniósł smutną wiadomość dla gorzowskich kibiców – z ich klubem pożegnał się dotychczasowy trener, występującego w serii B, GTPS-u – Waldemar Wspaniały. Szkoleniowiec chce całkowicie poświęcić się pracy w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

Waldemar Wspaniały powrócił do Gorzowa w ubiegłym roku za namową ówczesnego prezesa GTPS – Lecha Skrzypka. Szkoleniowiec podpisał z gorzowskim klubem dwuletni kontrakt, a działacze obiecywali mu znalezienie strategicznego sponsora i zbudowanie silnej drużyny, zdolnej szybko wrócić do krajowej elity. Dziś wiadomo, że te plany były wyłącznie tzw. pobożnymi życzeniami.Nie ukrywam, że po roku pracy w GTPS czuję duże rozczarowanie– mówi szkoleniowiec. – Chłopcy pracowali uczciwie, w lidze zrobili wynik na miarę swoich możliwości, ale pod względem organizacyjno – finansowym klub od trzech lat funkcjonuje na zasadzie wielkiej improwizacji.

Umowa pomiędzy trenerem Wspaniałym a gorzowskim klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. W trakcie pożegnalnego spotkania z zawodnikami szkoleniowiec otrzymał bukiet kwiatów i drobne upominki oraz zapowiedział, że teraz poświęci się pracy na stanowisku wiceprezesa PZPS do spraw szkoleniowych.

Kontrakty siatkarzy GTPS są ważne do tylko końca bieżącego miesiąca. Za niespełna dwa tygodnie (18.05) klub zamierza zorganizować w leśniczówce w Przyłęsku debatę z przedstawicielami 44 firm, potencjalnie zainteresowanymi inwestowaniem w gorzowską siatkówkę. Prezes gorzowskiego klubu – Paweł Górnikiewicz zapowiada, że za kilka tygodni złoży dymisję. Przed swoim odejściem chciałby jeszcze pomóc w zbudowaniu mocnej drużyny na sezon 2005/2006 i zapewnić jej podstawy materialnego bytu.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Waldemara Wspaniałego na stanowisku pierwszego trenera gorzowskiego zespołu. Wśród jego ewentualnych następców wymienia się nieoficjalnie czterech kandydatów: Nikołaja Mariaskina, Jana Łojewskiego, Antoniego Bernackiego i Olafa Zamirowskiego.

Sam szkoleniowiec przyznaje po cichu, że w wieku 59 lat czuje się już nieco wypalony w trenerskim zawodzie i podkreśla, że z Gorzowem rozstaje się z wielkim żalem, gdyż zostawia tutaj najbliższą rodzinę.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved