Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Zduńska Wola: Co dalej po spadku z serii B?

Zduńska Wola: Co dalej po spadku z serii B?

Sezon 2004/05 nie był udany dla siatkarzy SPS-u Poczty Polskiej ze Zduńskiej Woli. Zajęcie dwunastego miejsca, z bilansem zaledwie trzech zwycięstw i dwudziestu trzech porażek, oznaczało nieuchronny spadek z serii B.

Sezon 2004/05 nie był udany dla siatkarzy SPS-u Poczty Polskiej ze Zduńskiej Woli. Zajęcie dwunastego miejsca, z bilansem zaledwie trzech zwycięstw i dwudziestu trzech porażek, oznaczało nieuchronny spadek z serii B.

Działacze ze Zduńskiej Woli mają jednak cały czas nadzieję, że w przyszłym sezonie ich zespół występować będzie nadal na parkietach zaplecza siatkarskiej ekstraklasy – wszystko za sprawą planowanej przez Polski Związek Piłki Siatkowej reorganizacji rozgrywek.Na dzień dzisiejszy najbliższy realizacji wydaje się pomysł przewidujący zwiększenie liczby zespołów serii B, z podziałem na dwie grupy. Działacze SPS-u mają zatem nadzieję, że poszerzenie ligi pozwoliłoby ich drużynie na automatyczne utrzymanie lub grę w barażach o utrzymanie z pozostałymi spadkowiczami z tej klasy rozgrywek.

Tymczasem w klubie zaszły znaczące zmiany. – Obecny zarząd, tak jak zapowiadaliśmy, rezygnuje z pracy w klubie – mówi wiceprezes Mirosław Pelc.

W Zduńskiej Woli zostało zawiązane Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki, mające przejąć od Stowarzyszenia Piłki Siatkowej zduńskowolską drużynę siatkarzy, która w sezonie 2004/05 występowała w serii B. W ten sposób w nazwie drużyny nadal pozostanie człon „SPS”.

Na czele nowego stowarzyszenia stanął Andrzej Abramowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli. W skład władz weszli również: Dariusz Kapciak, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz Mirosław Jaros.

Pierwszym celem, jaki postawiły przed sobą nowe władze SPS, jest znalezienie dla drużyny trenera, którego zadaniem będzie prowadzenie zespołu w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved