VOLLEYBALL RULES – pytania IV etapu

Znamy już pytania czwartego etapu Konkursu VOLLEYBALL RULES. Zgodnie z regulaminem można do konkursu przystąpić w dowolnej chwili. Tak więc serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do walki o główną nagrodę - plecak turystyczny. A walka staje się zacięta po ostatnich potknięciach liderów...

KONKURS „VOLLEYBALL RULES”

Pytania – IV ETAP (3-9 maja)[/center]

1. Jaka minimalna temperatura może panować w hali, w której będzie rozgrywany mecz piłki siatkowej? (1 pkt.)

2. W losowaniu przed spotkaniem zespół A wybrał odbiór zagrywki, a zespół B jedną ze stron boiska. Który z zespołów będzie zagrywał jako pierwszy w 5-tym, decydującym secie? (1 pkt.)

3. Ile może maksymalnie trwać przedmeczowa rozgrzewka zespołu przy siatce? (2 pkt.)

4. Czy piłka jest autowa, gdy jej część dotykająca podłoża jest całkowicie poza liniami ograniczającymi boisko? (2 pkt.)

5. Zawodnik z nr 2 przygotowywał się do wykonania zagrywki, ale jego kolega z drużyny z nr 3 zauważył, że to on powinien teraz zagrywać. Po gwizdku sędziego I nr 2 podrzucił piłkę i pozwolił upaść jej na podłogę. Sędzia zgodził się, aby właściwy zawodnik wprowadził piłkę do gry. Czy sędzia postąpił właściwie? (2 pkt.)

6. Po zagrywce zawodnika libero zespołu A piłka została zablokowana przez zawodnika ataku zespołu B. W momencie bloku piłka znajdowała się w pobliżu siatki, ok. 15 cm nad nią. Któremu zespołowi sędzia powinien przyznać punkt? (3 pkt.)

7. W meczu Czechy – Niemcy, przy stanie 5:5 w pierwszym secie, sekretarz zawodów zorientował się, że w drużynie czeskiej na zagrywce jest nieprawidłowy zawodnik. Po wykonaniu zagrywki zasygnalizował błąd rotacji i sędziowie przyznali punkt Niemcom. Po wnikliwej analizie protokołu sędziowie doszli do wniosku, że zespół czeski gra w niewłaściwym ustawieniu od początku spotkania. Przy jakim wyniki powinna zostać wznowiona gra? (3 pkt.)

8. Jakiej szerokości powinny być linie boiska do siatkówki plażowej? (1 pkt.)

9. W zespole siatkówki plażowej Matusiak/Krymarys funkcję kapitana pełnił Rafał Matusiak. W II secie Michał Krymarys podszedł do sędziego II i poprosił o przerwę dla odpoczynku. Czy przerwa powinna zostać przyznana? (2 pkt.)

10. W 1941 roku, postanowiono nieco poeksperymentować z systemem gry na czas. Ile czasu według pomysłodawców miał wówczas trwać set? Co działo się w przypadku remisu po upływie określonego czasu? (1-3 pkt.)

Odpowiedzi na pytania należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres mewa@siatka.org do poniedziałku (9 maja) do godz. 20.00 (liczy się czas wpłynięcia na serwer organizatora). Każdy e-mail z odpowiedziami powinien być zatytułowany „Volleyball rules” oraz musi być podpisany imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu wraz z podaniem miejsca zamieszkania. Odpowiedzi nie spełniające tych wymogów zgodnie z regulaminem nie będą brane przez organizatorów pod uwagę.