Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Piotr Łuka: Nie będę grał jako libero

Piotr Łuka: Nie będę grał jako libero

Resovia Rzeszów w zakończonym niedawno sezonie PLS zajęła siódme miejsce, po zwycięstwie w play-off z Polską Energią Sosnowiec 2-1. Dobrze w tych dwóch wygranych meczach zagrał Piotr Łuka - i to wcale nie na pozycji libero, na której występował praktycznie przez cały sezon ligowy.

Na zakończenie sezonu Piotr Łuka – nominalny libero Resovii – rozegrał dwa bardzo dobre mecze w Sosnowcu i to wcale nie na pozycji libero, na której występował w bieżących rozgrywkach ligowych.

– Tak do końca nie jestem zadowolony ze swojej postawy, szczególnie w sobotnim meczu, ale na pewno grało mi się dobrze. Od przyszłego sezonu już stale będę występował na przyjęciu z atakiem, bo wiem, że rozpoczęły się poszukiwania nowego libero – mówi zawodnik.Pierwszy mecz play-off z Polską Energią, rozegrany w Rzeszowie, był kompromitująco słabym widowiskiem. Patrząc na postawę Resowii w tym przegranym meczu, oraz w dwóch zwycięskich pojedynkach w Sosnowcu, nasuwa się pytanie skąd taka metamorfoza?

Piotr Łuka wyjaśnia: – W Rzeszowie brakowało determinacji i nic nam nie wychodziło. Do dziś trudno mi powiedzieć dlaczego. Żałujemy bardzo, że nie potrafiliśmy zwycięstwem pożegnać się z naszymi kibicami. W Sosnowcu od samego początku była duża determinacja, czego najlepszym przykładem są nasze zwycięstwa.

Motywacja był rzeczywiście duża i widać było, że bardzo rzeszowianom zależało na zmazaniu plamy po meczu w Rzeszowie. Piotr Łuka, w ferworze walki, miał w pewnym momencie zatarg z Tomaszem Kozłowskim.

– To są takie nasze boiskowe sprawy. W końcówce trzeciego seta emocje trochę wzięły górę. Zależało nam na szybkim zakończeniu meczu. Wszystko jednak jest już w porządku i wyjaśnione. Na pewno nie ma między nami żadnych zatargów – wyjaśnia Piotr Łuka.

Celem Resovii w tym sezonie było utrzymanie w PLS – drużyna zrealizowała to już w rundzie zasadniczej. Czy jednak siódme miejsce zespołu nie wywołuje niedosytu?

– Przy odrobinie szczęścia można było nieco lepiej się zaprezentować i zając szóste miejsce. Na pewno byliśmy lepszym zespołem od Sosnowca i to właśnie siódme miejsce jest chyba adekwatne do naszych aktualnych możliwości. W przyszłym sezonie postaramy się zaprezentować dużo lepiej – kończy Piotr Łuka.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved