Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Glinka chce zagrać na IO w Pekinie

Glinka chce zagrać na IO w Pekinie

"Chcę grać w biało-czerwonych barwach. Najważniejsze dla mnie jest zakwalifikowanie się na olimpiadę w Pekinie" - powiedziała Małgorzata Glinka. - "Dopiero jeśli okaże się, że Polki straciły szansę na grę w igrzyskach, będę chciała mimo to pojechać do Chin. Ale wtedy już w barwach Włoch."

– Chcę grać w biało-czerwonych barwach. Najważniejsze dla mnie jest zakwalifikowanie się na olimpiadę w Pekinie – powiedziała Małgorzata Glinka, zawodniczka Asystelu Novara.– Dopiero jeśli okaże się, że Polki straciły szansę na grę w igrzyskach, będę chciała mimo to pojechać do Chin. Ale wtedy już w barwach Włoch. Pytanie tylko, czy by mnie chcieli? – dodała. Glinka po wyjściu za mąż za Włocha ma podwójne obywatelstwo.

Siatkarka przyznała, że na zgrupowania reprezentacji Polski nie przyjeżdża dla pieniędzy. – Zarabiam w klubie. Ale rozumiem, że dziewczynom grającym w Polsce może na tych pieniądzach zależeć. Więc jestem z nimi, poprę każdą ich decyzję – powiedziała Glinka.

Wciąż nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie zagra najlepsza polska siatkarka. – Rok temu podpisałam kontrakt na dwa sezony, z opcją skrócenia o połowę. Ale miałam zapisany warunek: mogę odejść z Novary tylko do zagranicznego klubu. Według mojego menedżera mogę jednak przejść do innej drużyny we Włoszech, ale wcześniej muszę rozegrać jeden mecz w lidze innego kraju. Nie wykluczam zatem chwilowego przejścia, na przykład, do któregoś z polskich klubów. Ale nie wykluczam także wyjazdu na cały sezon zagranicę. Decyzję muszę podjąć do końca maja – stwierdziła Polka.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved