Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Dorota Świeniewicz przed drugim meczem finału serie A

Dorota Świeniewicz przed drugim meczem finału serie A

Despar Perugia - zespół Doroty Świeniewicz i Katarzyny Gujskiej – gra dzisiaj o 20:30 drugie spotkanie finału serie A, z Radio 105 Foppapedretti Bergamo. W pierwszym meczu, rozegranym 30 kwietnia, Despar wygrał u siebie 3:2. Wszyscy zadają sobie pytanie czy Polki wywalczą mistrzostwo Włoch i w ilu meczach?

Despar Perugia – zespół Doroty Świeniewicz i Katarzyny Gujskiej – zagra dzisiaj o 20:30 drugie spotkanie finału włoskiej serie A, z Radio 105 Foppapedretti Bergamo. W pierwszym meczu, rozegranym 30 kwietnia, Despar pokonał przed własną publicznością rywalki z Bergamo 3:2. Wszyscy zadają sobie pytanie czy Polki wywalczą mistrzostwo Włoch i w ilu meczach?

Przypomnijmy, że w pierwszym finałowym meczu Dorota Świeniewicz zapisała na swoim koncie 10 punktów, mając 33-procentową skuteczność w ataku (6 punktów na 18 prób). Po dwa „oczka” Polka zdobyła blokiem i bezpośrednio z pola zagrywki. Ogromną pracę nasza zawodniczka wykonała w przyjęciu zagrywki – aż 49 razy odbierała serwis rywalek (z 76-procentową skutecznością).



Niżej zamieszczamy terminarz finałowego play-off włoskiej serie A kobiet, oraz wykaz drużyn, które w przeszłości zdobywały mistrzostwo Włoch kobiet.

Terminarz finałowego play-off (mecze pozostałe do rozegrania):

– mecz drugi: środa, 4 maja, 20:30

Radio 105 Foppapedretti Bergamo – Despar Perugia

– mecz trzeci : niedziela, 8 maja, 18:30

Radio 105 Foppapedretti Bergamo – Despar Perugia

– mecz czwarty (w razie konieczności): środa, 11 maja, 20:30

Despar Perugia – Radio 105 Foppapedretti Bergamo

– mecz piąty (w razie konieczności): sobota 14 maja, 15:30

Radio 105 Foppapedretti Bergamo – Despar Perugia

Mistrzynie Włoch:

1946 – Amatori Bergamo

1947 – Amatori Bergamo

1948 – Invicta Trieste

1949 – Invicta Trieste

1950 – Lega Nazionale Trieste

1951 – Fari Brescia

1952 – Fari Brescia

1953 – Audax Modena

1954 – Minelli Modena

1955 – Minelli Modena

1956 – Avis Audax Modena

1957 – Audax Modena

1958 – Audax Modena

1959 – Audax Modena

1960 – Casa Lampada Trieste

1961 – Casa Lampada Trieste

1962 – Casa Lampada Trieste

1962/63 – Muratori Vignola

1963/64 – UISP Sesto Fiorentino

1964/65 – Max Mara Reggio Emilia

1965/66 – Max Mara Reggio Emilia

1966/67 – Max Mara Reggio Emilia

1967/68 – Max Mara Reggio Emilia

1968/69 – Fini Modena

1969/70 – Fini Modena

1970/71 – Cus Parma

1971/72 – Fini Modena

1972/73 – Fini Modena

1973/74 – Valdagna Scandicci

1974/75 – Valdagna Scandicci

1975/76 – Valdagna Scandicci

1976/77 – Alzano Bergamo

1977/78 – Burro Giglio Reggio Emilia

1978/79 – 2000 Uno Bari

1979/80 – Alidea Catania

1980/81 – Diana Docks Ravenna

1981/82 – Diana Docks Ravenna

1982/83 – Teodora Ravenna

1983/84 – Teodora Ravenna

1984/85 – Teodora Ravenna

1985/86 – Teodora Ravenna

1986/87 – Teodora Ravenna

1987/88 – Teodora Ravenna

1988/89 – Teodora Ravenna

1989/90 – Teodora Ravenna

1990/91 – Il Messaggero Ravenna

1991/92 – Calia Salotti Matera

1992/93 – Latte Rugiada Matera

1993/94 – Latte Rugiada Matera

1994/95 – Latte Rugiada Matera

1995/96 – Foppapedretti Bergamo

1996/97 – Foppapedretti Bergamo

1997/98 – Foppapedretti Bergamo

1998/99 – Foppapedretti Bergamo

1999/00 – Phone Limited Modena

2000/01 – nie rozegrano

2001/02 – Radio 105 Foppapedretti Bergamo

2002/03Despar Perugia

2003/04 – Radio 105 Foppapedretti Bergamo

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved