Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Baraże o PLS: Czy wystarczą dwa mecze?

Baraże o PLS: Czy wystarczą dwa mecze?

Gwardia Wrocław podzieliła się z AZS Nysa zwycięstwami na wyjeździe - po piątkowej wygranej 3:0, w sobotę drużyna Jacka Grabowskiego przegrała 1:3 i w play-off do trzech zwycięstw, o prawo gry w PLS, jest remis 1-1. Trzeci mecz odbędzie się we Wrocławiu (piątek g. 18:00, Hala Gwardii ul. Krupnicza).

Siatkarze Gwardii Wrocław solidarnie podzielili się z nyskim AZS-em zwycięstwami – po piątkowej wygranej na wyjeździe 3:0 (27:25, 27:25, 25; 19), w sobotę drużyna Jacka Grabowskiego przegrała w Nysie 1:3 (17:25, 23:25, 25:20, 20:25) i w rywalizacji o miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki (do trzech zwycięstw) jest remis 1-1. Trzeci mecz odbędzie się we Wrocławiu (piątek g. 18:00, Hala Gwardii ul. Krupnicza).

– Gwardia ma od nas silniejszy skład – twierdzi Adam Kurek z AZS-u Nysa. – Szanse obu zespołów oceniam po 50%, ale my, na szczęście, lepiej gramy na wyjazdach. W Radlinie wygraliśmy wszystkie trzy mecze, a u siebie z Górnikiem przegrywaliśmy – przypomina były, 37-letni gwardzista, który w wyjściowej szóstce nyskiego zespołu gra razem z 16-letnim synem Bartoszem – aktualnym mistrzem Europy kadetów.Ojciec – Adam Kurek gra na przyjęciu, a syn – Bartosz Kurek jest atakującym. – Na boisku Bartek mówi mi po imieniu. Nie wyobrażam sobie, by miało być inaczej – mówi Adam Kurek.

– Co będzie, jeśli nie uda się zostać w PLS? Ja to już nigdzie nie pójdę, ale dla syna są oferty z mocniejszych klubów. Na razie jednak walczymy o utrzymanie, a wiele będzie zależało od pierwszego spotkania we Wrocławiu. Trener Jarosz zrobił u nas dobrą robotę, bo zespół był rozbity i nawet sparingi nie wróżyły nic dobrego, ale po ciężkich treningach coś ruszyło – dodaje doświadczony zawodnik z Nysy, który zadowolony jest również z finansów w swoim klubie. – W Nysie nie płacą kokosów, ale za to ostatnio zawsze na czas – dodaje.

W sezonie 2004/05 Gwardia Wrocław występowała w serii B, a AZS Nysa w siatkarskiej ekstraklasie, ale potencjał sportowy obu zespołów należy oceniać rzeczowo. – Nie oszukujmy się. U nas jest 16-latek, zawodnicy z serii B i tylko dwóch starych – ja i Rafał Kwasowski. Gwardia ma jednak rasowych środkowych i ogranych w najwyższej klasie – Poskrobkę czy Szczurowskiego – uważa Adam Kurek.

Kto więc zagra w PLS w przyszłym sezonie? Poczekajmy z odpowiedzią przynajmniej do zakończenia wrocławskiego dwumeczu.

źródło: Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved