Strona Główna > Aktualności > Remis po dwóch meczach barażowych

Remis po dwóch meczach barażowych

AZS PWSZ Nysa pokonał dzisiaj u siebie Gwardię Wrocław 3:1. Po dwóch spotkaniach barażowych stan rywalizacji jest więc remisowy. Dzisiaj nysanie zagrali skutecznie w ataku, poprawnie w bloku i zagrywce. Nyscy kibice mogli cieszyć się dzisiaj ze zwycięstwa.

Po dwóch spotkaniach barażowych stan rywalizacji jest remisowy. Dzisiaj nysanie zagrali skutecznie w ataku, poprawnie w bloku i zagrywce. Poprawność tych elementów spowodowała, że nyscy kibice mogli cieszyć się dzisiaj ze zwycięstwa.

Bardzo dobre spotkanie w nyskiej ekipie zagrał Daniel Wilk, który w ostatnim czasie stał się zdecydowanym liderem zespołu. W trudnych momentach potrafił wziąć ciężar gry na własne barki. Dobrze spisywał się także klan Kurków.

W pierwszym i drugim secie przewaga nysan była bezduskysyjna, prowadzili oni od poczatków setów. Trzecią partię także zaczęli od wysokiego prowadzenia 4-1, jednak gdy na zagrywce pojawił się Wojciech Szczurowski zrobiło się 5-8. Tej przewagi goście już nie oddali do końca partii.

W czwartym, jak się okazało ostatnim secie, wszystko wróciło do normy, podopieczni Macieja Jarosza dyktowali warunki gry i spokojnie punktowali gości.

– Wczorajszy mecz był lepszy, widać było dużo walki, były też emocje. Obu ekipom towarzyszyły duże nerwy, zawodnicy byli spięci. Mój zespół w piątkowym pojedynku zachował więcej zimnej krwi, a także mieliśmy dużo szczęścia w końcówkach. Z dzisiejszego pojedynku nie jestem zadowolony, mogę tylko pogratulować Nysie i Maćkowi wygranej – powiedział po dzisiejszym meczu trener Gwardii Jacek Grabowski.

Maciej Jarosz powiedział krótko: – Wczoraj moi zawodnicy nie wytrzymali, mieliśmy praktycznie dwie wygrane końcówki. Jednak nie mam do chłopaków pretensji, to jest jeszcze taki zespół, który ma prawo tak zagrać. Ważne, że dzisiaj pokazali charakter i w całej rywalizacji mamy remis. Teraz nie pozostają nam spotkania we Wrocławiu, z których przynajmniej jedno musimy wygrać. Nie poddajemy się i walczymy dalej.

AZS PWSZ Nysa – Gwardia Wrocław 3:1

(25:17, 25:23, 20:25, 25:20)

Stan rywalizacji w barażach o prawo gry w PLS: 1-1

źródło: nksnysa.pl